KAM SMEROVAŤ SVOJU POZORNOSŤ?

Kľúčové slová: spomienky – životná lekcia – minulé rozhodnutia

Spanilo odetá dáma z gentlemanských čias spomína na svoje úspechy i neúspechy, dobré i ťažké časy, to všetko má svoju cenu a podieľa sa na bohatstve života. Pod pazuchou zviera menšiu verziu seba a cestovaním v čase sa snaží preniesť svoje spomienky do prítomnosti. Vynárajú sa jej ako popísané denníkové záznamy, ktoré robia bordel v jej vnútri a bezcieľne poletujú kade-tade.

Sústreď sa na chvíľu presne ako ona a rozpomeň sa na všetko, čo si stratil/a, získal/a, odhodil/a či dostal/a. Nenechaj sa rozptýliť okolnosťami, ktoré ani nepatria Tebe.

Kto písal Tvoj denníček? Kto najlepšie vie, čo všetko si prežil/a? Kto Ťa najlepšie pozná? Venuj tej osobe patričný čas.

Zamysli sa tak hlboko až prekročíš tenučkú hranicu medzi myslením a cítením. Rozbúši sa Ti srdce melancholickou radosťou, ako keď si pustíš smutnú pieseň, ale jej slová Ťa už nepália v hrudi, len miluješ tú melódiu a necháš sa ňou unášať pri spontánnom tanci. V tej chvíli čas stratí svoju platnosť a srdce získa Tvoj súhlas. Premení sa na svietiaci medailón, ktorý Ti jediný ukáže správnu cestu.

Len pochopením minulosti sa dokážeš pohnúť vpred.

Naposledy sa pomaznaj s tým, čo tak silno zvieraš a nechceš pustiť. Pochop to, vzdaj tomu úctu, poďakuj a odstúp o krok ďalej. Pomaly sa oslobodzuj a až teraz otvor svoje nádherné oči a vzpriamene zaklop nežnými prstami BUDÚCNOSTI na plece. Vidíš? Nemá problém sa otočiť a venovať Ti svoj nedočkavý úsmev. Už bolo načase, materinsky sa usmeje.

VIAC VÝKLADOV: https://www.facebook.com/wonderladyalice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *