DOVOLENKOVÝ KRAB🦀

Vnímam jeho premeny, záseky, bolesti aj víťazstvá ako mapu svojho života. Moje telo je zrkadlom duše a je v ňom a na ňom zmapované všetko. Je to taký chodiaci odtlačok prsta.

Také telo ako máš ty, nemá nik. Ani počet pieh na nose a severozápadne vytočený veľký palec na nohe. Tvar tela, proporcie i držanie tvoria unikátnu štruktúru Tvojho životného príbehu. Telo nesie silný odkaz. Vidím v ňom svojich predkov (aj tých plochých či veľkých zadkov, aké zadky boli u vás?)

Páčia sa mi všetky telá. Oblé, ťarbavé, vyčnievajúce, abnormálne, pružné, skostnatelé i pevné a vypracované. Na druhých vždy vidím ich krásu a jedinečnosť, u seba si to musím pripomínať. Že toto sú veľké prsia mojej mamy, ktoré ma učia narábať so sexualitou aj hanbou či ostychom, ukazujú mi, ako ľahko je s nimi spojený neovládateľný chtíč druhých a ako vo mne rastie pocit viny, žeby som ich mala radšej skryť do vrecka. Učia ma prijímať svoju veľkosť a nebáť sa vystrieť chrbát. Alebo ležať hore bez na pláži.

Od detstva mám široké ramená a nespútané paže, takže vždy to tak trochu bude plavecký chrbát, avšak moje plecia uniesli tiaž najprelomovejších dní v mojom živote. Ťahala som nimi seba, veci pri dvadsiatom sťahovaní, boli oporným bodom druhých. Sú to ťažné kone. Po otcovi si vo svojej výbave nesiem zuby rastúce na všetky svetové strany, áno, nosila som strojček, ale čo by to bolo za telo, ktoré by si neuctilo aj mužskú rodovú linku a jeden totožný zubček (možno aj dva) si ponechalo ako spomienku.

Odkedy sa cítim a venujem si pozornosť, lepšie jem, cvičím, dýcham či meditujem, som vo svojom tele viac doma. Ide to ruka v ruke so psychickou pohodou. Bez tej nie je nič. V jadre svojej bytosti som spokojná. Stojím pevne na špičkách, aby som sa dokázala ohýbať ako strom vo vetre so silnými koreňmi.

Preto mi už nevadí ani ten krivý zub, lebo autentický úsmev znásobí vyžarovanie duše a zub je len technický detail. Chybovosť prestane byť dominantná, žezlo preberá prirodzenosť vnútra.

Preto sa mi páčia všetky telá, lebo ak sú pravdivé a príťažlivé svojou láskou k bytiu, tak je každý neduh nádherne sa lesknúce sklíčko dotykov, ktoré svieti potme a ty si taký/taká fajn…

#telo #je #unikat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *