Prestaň hľadať odpovede u druhých

Nič sa nezmenilo. Stále som to 12ročné dievčatko spievajúce v detskej izbe. Nemám hypotéku, stotisícový biznis, manžela, dve deti, kúpychtivých followerov, vo vonkajšom svete sa nezmenilo nič. Ale ja som iná. Vnútorne so sebou stotožnená. Zmenilo sa tak veľa. Ja som sa zmenila. Konečne som vyrástla a dospela. Tak dlho mi to trvalo. A možno sa to stalo len včera.

Som Vedomie, ktoré je ako veľká chodiaca škatuľa zažívajúca rôzne príbehy života. Cítim. Vnímam. Dotýkam sa. Ale moja podstata sa nemení. Aj keby som teraz lusknutím prsta stratila každučký kúsok stabilnej pôdy pod nohami, poviem si, som v pohode. Lebo moje jadro, gro mojej bytosti, je pevné a vyrovnané. Moja vnútorná realita sa vonkajšími okolnosťami už nemení.

Stále prežívam smútok, beznádej, vyhorenie, facky, ale to už nemá dopad na to, kto som a čo je zmyslom môjho života. Byť tu. Žijem obohraný Netflix, ale tieto rozprávky predsa neurčujú podobu mňa. Ja sa rozhodujem. Niekedy poviem Áno a niekedy poviem Už dosť! Ak si za tým stojím, nič ma viac nezožerie. Je to len príbeh, dej, okolo ktorého sa všetci točíme, ale nakuknúť dovnútra a uvidieť Pravdu v celej jej celistvosti a jedinečnosti, to je len pre skutočných fajnšmekrov.

Pravda a Vedomie nie sú spoločenským uznesením. Tak teraz sme sa tu všetci zišli a ty nám povedz, ako to je. Odpovedz si sám. Krása Vedomia sa potvrdzuje sama. Boh nepotrebuje nikoho, aby mu povedal, že je Boh. Nemôžeš byť zbabelý hľadač Pravdy, ktorého od vlastnej cesty odláka i len trošku lepšie vyzerajúca a voňajúca alternatíva. Tento dobrý chlapec, toto dobré dievča v Tebe, musia v tomto procese zmiznúť. Uhnúť z cesty tomu, čo je skutočne pre Teba dôležité, čo naozaj slúži Tvojej podstate. Hľadanie Pravdy pomáha vytvárať dôveru v seba, si omnoho istejší a seba-vedomejší, keď vieš, kam ideš.

Pravda je nekonečná. Tento svet je konečný. Čomu dáš prednosť? Láska k sebe je silná vtedy, keď prestaneš robiť kompromisy. Leť vysoko ako orol a uži si to!

#orol #let #pravda #biela #cierna #dnu #von #vyska #pad #sebalaska #sebavedomie #sebaistota #rozhodnutie #nekonecno #celistvost #jedinecnost #cisarovna #zena #stastie #radost #vyrovnanost #ja

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *