SURFOVANIE NA EMO─îNEJ VLNE­čĆäÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Ke─Ć┼że s├║ emo─Źn├ę vzorce zakorenen├ę vo v├Ą─Ź┼íej h─║bke ne┼ż na┼íe my┼ílienky, ovplyv┼łuj├║ kvalitu n├í┼ího ┼żivota silnej┼íie ne┼ż ktor├Żko─żvek in├Ż vn├║torn├Ż faktor. Em├│cie s├║ taktie┼ż nerozlu─Źne prepojen├ę s na┼í├şm myslen├şm, ─Źo znamen├í, ┼że ke─Ć pre┼ż├şvame zmenu v na┼íom my┼ílienkovom svete, poc├ştime ju i na ├║rovni emo─Źn├ęho ┼żivota.

Jednou z prv├Żch vec├ş, ktor├ę si m├┤┼żeme s rozvojom kontempla─Źn├Żch schopnost├ş v┼íimn├║┼ą, je zv├Ż┼íen├ę uvedomovanie si em├│ci├ş. V┼íetky em├│cie osciluj├║ pod─ża donekone─Źna sa opakuj├║ceho vlnov├ęho vzorca ved├║ceho od radosti k bolesti a sp├Ą┼ą. Emo─Źn├í vlna ka┼żd├ęho z n├ís je jedine─Źn├í a prejavuje sa v z├ívislosti na na┼íom neust├íle sa meniacom okol├ş. Niektor├ę vlny s├║ jemn├ę a zaoblen├ę, in├ę s├║ ostr├ę a ┼ípicat├ę a ─Ćal┼íie s├║ relat├şvne ploch├ę a sotva vidite─żn├ę. Ke─Ć niekoho dobre pozn├íte, rozpozn├íte taktie┼ż tvar a tempo emo─Źnej vlny, ktor├í je pre neho typick├í.

Kontempl├ícia vytv├íra okolo na┼íich em├│ci├ş pocit priestoru, v ktorom m├┤┼żeme zotrva┼ą bez toho, aby n├ís niektor├í z ich mocn├Żch v─║n zmietla. To znamen├í, ┼że u┼ż nemus├şme by┼ą obe┼ąami svojich premenliv├Żch emo─Źn├Żch stavov alebo extr├ęmnej┼í├şch prejavov em├│ci├ş ostatn├Żch ─żud├ş. Jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch probl├ęmov, ktor├ę mus├şme prekona┼ą, je identifik├ícia s na┼íimi em├│ciami. Ke─Ć sa napr├şklad na niekoho nahnev├íme, neuvedomujeme si, ┼że sme spadli do pasce stoto┼żnenia sa s t├Żmto emo─Źn├Żm stavom. Vn├║torn├Ż priestor a uvedomenie, ktor├ę sa z kontempl├ície vynor├ş, tento hlboko zakorenen├Ż proces identifik├ície po k├║skoch odsek├íva. Na┼íe lipnutie na vonkaj┼í├şch stimuloch sa postupne rozp├║┼í┼ąa a prest├ívame im d├íva┼ą vinu za svoj vn├║torn├Ż stav.

Svoje vlastn├ę emo─Źn├ę vlny i vlny ostatn├Żch ─żud├ş m├┤┼żete zvl├ída┼ą podobne, ako ke─Ć balansujete na surferskej doske tesne pred bodom zlomu vlny. Je potrebn├ę sa naladi┼ą na rytmus r├┤znych v─║n, ktor├ę sa k v├ím bl├ş┼żia. Pokia─ż sa v┼íak nech├íte vlnami ostatn├Żch rozpty─żova┼ą, zle si na─Źasujete svoj n├ístup a nech├íte sa vlnou rozhodi┼ą alebo spl├íchnu┼ą. Ak sa v├ím podar├ş udr┼ża┼ą si rovnov├íhu aj na rozb├║renom mori, n├íjdete svoju polohu, ktor├║ pozn├í ka┼żd├Ż sk├║sen├Ż surfer.

*kontempl├ícia: uva┼żovanie, rozj├şmanie, zah─║benie, ponorenie sa do seba

#umenie #kontemplacie #the #art #of #contemplation #surfing #emocie #vlny

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *