Až keď uzdravíš staré, púšťaj sa do nového🍀

Nemôžeme použiť druhého človeka na to, aby sme sa uzdravili zo starých nedoriešených bolestí. Nikdy. Je to zneužitie, ktoré sa trestá. Katom sme si v tom prípade my sami.

Aby sme sa prestali točiť v tomto začarovanom kruhu, musíme zabrať a prelomiť ho. Je to celkom logické. Avšak to najväčšie úsilie nie je v tom, vymaniť sa zo stále sa opakujúcich situácií, ale investovať svoju pozornosť do prítomnosti a volieb, ktoré neustále činíme.

Automatické voľby vyvolávajú opakovanie toho istého. Pokiaľ chceme prerušiť tok stále sa opakujúcich situácií a zacyklení, a chceme, véľmi chceme, aby sa v našom živote niečo zmenilo, neostáva nám nič iné, len sa rozhodovať úplne vedome. Bez postranných úmyslov a barličiek.

Keby sme v sebe úprimne zapátrali, dospeli by sme k tomu, že autopilota, ktorý nás má nejako previesť dňom, spúšťame kedykoľvek, keď niečo nechceme cítiť. Ó, áno. Bolí to jak šľak, tak sa radšej vypnem a začnem sa vyhýbať tomu, čo je nevyhnutné uvidieť, vyriešiť, prekonať, len aby som sa dostal ešte do väčšej bezútešnosti a straty, lebo tu funguje zákonitosť, podobné priťahuje podobné. Prehlbuješ svoju sračkovinu, nech sa páči, ešte Ti bude pridané. Pekne sa to nabalí ako hovniválov úlovok.

Autopilot nás totiž neomylne navedie do situácií, ktoré to, čo nechceme cítiť, zámerne vyvolávajú. Tzn. nie je lepšie nakoniec cítiť, doslova precitnúť, a celý tento bordel si ušetriť?

Dnes sa prejaví nejedna príležitosť urobiť to inak než obvykle. Predpokladá sa však, že pri našich voľbách budeme prítomní a nie ktoviekde za horami dolami. Áno, je to emocionálne náročné, pretože my neustále utekáme pred prežívaním emócií a skutočnej pravdy.

Na druhú stranu, všetci prahneme po tom, urobiť si život taký, aký naozaj chceme. Ten, ktorý nám patrí a máme naň dosah. Taký ten pekný. Takže smelo do toho, už nie je čas, strácať sa. Poobzeraj sa navôkol, čo krásne a hodnotné Ti uniká a potrebuješ to uvidieť.

Vystúp z autopilota. Uzdravíš tým v prvom rade seba a budeš môcť tvoriť ozajstný život. A áno, znova môže byť fajn.

#minulost #pritomnost #buducnost #strach #trauma #terapia #stare #nove #wakeup #healing #process

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *