ODVAHA MILOVAŤ TRIEZVO

Musíš byť nahý a prázdny, aby som sa mohla priblížiť. Všetko v tebe a z teba zomrie tak kruto, až budeš prahnúť po znovuzrodení.

Podmienil si lásku. Chváliš a miluješ to, čo spĺňa tvoje predstavy a naplní očakávania. Chceš ohňostroj, ale sám ponúkaš prskavku. Je to opakujúci sa proces, v sparnom lete trblietajúca sa projekcia, slastná ilúzia imaginárnych slov i mätúcich kriviek môjho tela, hra s jazykom, ktorým ti pomaly kreslím polmesiačiky na šedú kôru mozgovú, aby čo? Zružovela?

Milovať predstavu je ako utopiť vzkriesenie v porne. Raketa s presne cielenou intenzitou vystrelí vzhůru k lepším zajtrajškom, ale zrúti sa pár sekúnd po štarte. Sklamanie.

Ako skutočne by si dokázal mať rád, keby si sa nebičoval nenaplnenými potrebami a jednoducho otvoril svoje srdce? Neresuscitoval minulosť, tým ju len znásilňuješ a nič nové, iné, svieže, nemá chuť k tebe prísť. Máš na viac, než len cúvať. Nie je to o schopnosti či kondícii, je to otázka dovolenia si. Prevziať zodpovednosť za konanie, ktoré si zvolíš.

Samotná motivácia k činom a voľbám roztáča tvoje koleso opakujúcich sa situácií a vracajú sa ti rovnaké pocity, ľudia, deje, ako bumerang. Čin zo strachu opäť generuje len strach a vystaví ťa tej istej konfrontácii ako už toľkokrát predtým. Nie je lepšie to konečne urobiť úprimne? Karma predsa vracia príležitosť pre pravdu. Tak tú možnosť využi.

Byť bdelý vo svojich voľbách a každú pred jej zahájením podrobiť krátkej introspekcii prináša uistenie, že sa znova nezamotáš do osídiel strachu. Budúcnosť si tvoríš teraz. Svojimi rozhodnutiami. Všetko sa ti potom zhmotní na striebornom podnose a zatancuje strastiplný čardáš alebo veľkorysú polku.

Bez výhovoriek a slobodne sa oddať koncu prináša hlbokú úctu k prežitému príbehu. Pár totálnych chvíľ voľného pádu do prázdna ťa nakoniec podrží pri živote dlhšie ako mŕtve prešľapovanie na mieste. Ak sa nechceš opito potácať vo svojej nekonečnej slučke, tak skoč a uvidíš.

Pokiaľ kompletne a s rešpektom ukončím celý cyklus životnosti vecí, vzťahov aj situácií, už sa do nich viac nemusím ponárať. Vďaka tomu si teraz môžem vystavať nový začiatok. Na pevnejších základoch.

#mala #velka #dievca #zena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *