Introspekcia: Ja, vysmiaty kaktus🌵

Máš pocit, že sa stále smejem, mám dobrú náladu, všetko zvládam, nič neriešim, beriem chvíle s ľahkosťou a môj život je jednoduchý ako čajka vznášajúca sa lanzarotským ovzduším.

Pravda je však taká, že sa o tieto pozitívne vymoženosti musím sama pričiniť. Dopriať si čas len pre seba, oddýchnuť si, vypnúť motory, vycestovať mimo komfortnú zónu a zastaviť neustály príliv myšlienok.

Potrebujem byť sama so sebou a so svojím životom. Vnímať sa celá celučká, plávať v šírom oceáne a hľadieť na oblohu akoby som sa vznášala na nebeských vlnách. A smiať sa pritom až sa mi natriasa budhistické bruško:)

Všetci to potrebujeme. Poodstúpiť od príbehov iných a vyprázdniť myseľ plnú riešení, analýz, návodov a nepretržitého prísunu informácií. Načerpávať nehmotnú silu a ponárať sa do krás prítomnosti. Lebo prítomnosť nebolí. Čo Ťa zraňuje, je minulosť a neistota budúcnosti.

Dnes sa celý deň vnútorne smejem,
nad ničím nepremýšľam,
nič ma netrápi.
Moja pozornosť je v srdci.

Prvé mesiace tohto roka boli náročné, ale dokážem sa už v tomto o seba postarať. Som predsa dospelá žena. Rovnako sa môžeš sebe povenovať aj ty, vymysli si tento rok výlet do svojho vnútra, kde nebudeš riešiť nikoho iného, len seba.

Je návykové hrabať sa v živote druhých ľudí, ale je nevyhnutné otočiť pozornosť na seba a pohnojiť svoju vlastnú záhradku. Niekedy to trvá dlhšie, preto netreba na seba tlačiť, prvé dni mimo domova som prirodzene veľa spala, po týždni sa dostávam hlbšie a odhaľujem skryté záležitosti svojho nevedomia, ešte som len na začiatku, preto na tomto magickom mieste rada pár týždňov pobudnem. Už teraz cítim, že mi to prináša duchaplné výsledky.

Odpočívaš, naberáš sily, uzdravuješ sa… Nezabudni. Takto to teraz potrebuješ❤️

#lanzarote #kaktus #vulkan #trip

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *