NAJMENEJ SA BOJA SMRTI TÍ, KTORÝCH ŽIVOT MÁ NAJVÄČŠIU CENU

Učím sa umierať už za Života. Kúsok po kúsku. Získavam tak možnosť oprostiť sa od klamstiev. Hlavne tých svojich. Prekuknúť ilúzie a pomaličky sa prebúdzať zo sna. Nie bozkom, ale vlastným investigatívnym pričinením. Pátraním po Pravde. 3P.

Prestať lipnúť a byť pripútaná k tomu, čo vlastne ani nie je skutočné. Vnímať, že to, čo sa rozpúšťa, mizne, stráca svoju dôležitosť, je len potreba prežitia, ktorá ma drží v omnoho kalnejších vodách ako priame a nekompromisné stretnutie s obnaženou Ničotou. Náhodou má celkom pekné krivky. Nie je Nič ako Nič.

Dobrovoľne sa roztápam až zo mňa neostane ani mastný fľak. Vďaka tomu zmiznú všetky potreby, chcenia, túžby, dosahovania, prekračovania, docieľovania, vymýšľania, ako by to mohlo byť lepšie a krajšie, a ostane len bohaplné: všetko je perfektné tak, ako je, ale nie v zmysle uspokojenia, lebo tento pocit je zase len pricucnutím k pohodlnosti vlastnej osoby, avšak v prekuknutí pravej podstaty tejto hry a rozpustení všetkých vrstiev oddeľujúcich mňa od celku. Lebo práve to oddeľovanie sa tak bolí.

Končia imaginárne rozdiely a záujem čokoľvek udržiavať pri živote. Je jedno, kto stojí oproti. Neuveríš, že si výnimočný, väčší ani nesmrteľnejší, ale poddáš sa svojej vlastnej vôli, za ktorou neleží potreba vyčarovať si teraz vďaka tomuto poznaniu dokonalejší život, pretože na tvojej realite už nie je nič zlé. Je dokonalá. Zrazu máš slobodnú vôľu, ale nepotrebuješ si ju dokazovať plnením sebeckých prianí.

Čím viac sa priblížim k tomu, že nie som len pasívnym účastníkom zájazdu, tým menej mám chuť niečo ovládať a tým menej kontroly potrebujem nad Životom mať a pomaly ním prestávam manipulovať. Vlastniť sa nevyrovná byť. Takto možno umriem, ale zrodím sa do niečoho trvalejšieho, čo sa len tak nerozpráši do vetra. Možno je to Absolútno. Možno je to Nekonečno. Možno je to samotná Láska s veľkým L. Možno je to Všeobsahujúce. Možno naozaj.

Idem do toho.

#zivot #smrt #iluzia #sen #realita #naozaj #bozk #tuzba #prianie #nic #sloboda #vola #nesmrtelnost #vsemohucnost #absolutno #nekonecno #laska #baron #prasil #jeden #pravda #dobro #vedomie #inteligencia #god #manifestation

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *