Prax znamená: miesto, na ktorom stojíš, premeniť v raj a objaviť nebo pod svojimi nohami🦋

Praxou som sa naučila najviac. Moje prvé online sedenie 1:1 sa udialo pred štyrmi rokmi, za ten čas som s klientmi presedela stovky hodín a veľmi som sa aj vďaka nim sama posunula. Zmúdrela, trpezlivo počúvala, vytrénovala sa, akoby som celý ten čas bez prestávky plankovala. A je to vidieť, je to cítiť. Na mojom nazeraní na svet, na vnímaní rozmanitosti osudov a jedinečnosti každého jedného z nás.

Čo ma najviac profilovalo bolo, že nič nie je dané, všetko sa mení, každý potrebuje svoj čas, prístup aj pochopenie. Otvorilo to moje srdce do neskonalých šírok a zbavilo všemožných dogiem a nasledovania fixných prístupov. Som voľná ako vták a to učím aj Vás. Nelly Furtado by po východňarsky povedala I’m like a bird.

Nenechajte sa nikdy ničím zmiasť. To, čo vo vás drieme, sa aj tak raz naplno prejaví. Aj ja som sa bála byť sama sebou, trochu mudrc s lampášikom v ruke, premenlivá div(n)ožena a nakoniec aj stand up komik s neuchopiteľnou fantáziou. No a čo. Mojím darom je nestáť na mieste, nestagnovať v mysli, hýbať sa spolu so životom.

Ak začnete robiť to, prečo ste sem prišli, stanú sa z vás majstri. Chce to tréning a sebadisciplínu, ale to sú najlepšie preventívne nástroje proti hlúpostiam, ktoré často z nudy robíme. Ak neviete, kudy kam, prípadne potrebujete nasmerovať, napíšte mi. Nie všetky talenty musia mať konkrétne pomenovanie a špecifickú podobu, niekedy je to o tom, kto ste vy už od počiatku a kde je vaša energia najlepšie uplatniteľná.

Naučila som sa, že láska prinavracia slobodu. To, čo nám prišiel druhý ukázať, môžeme praktizovať aj po jeho odchode. Nikto nám nepatrí ani nás nikto nevlastní, láska je ukrytá v maličkostiach, ktoré nemajú s vlastnením nič spoločné. Tešme sa zo vzájomnej chvíle, ktorá môže z pohľadu večnosti trvať len pár minút. Ak skutočne milujem, pustím ťa, keď už viac so mnou nemôžeš ísť. Rozhodnutie má byť pevné, aby aj telo vedelo, ktorým smerom sa má vydať.

Život nie je tragický, ukazuje len rôzne roviny, do ktorých sa nemáme báť vkročiť. Ak prežívaš teraz niečo nové, neprebádané, môžeme tým prejsť spolu. Je to dobrodružstvo, ktoré Ti bolo dopriate, a má ťa pozdvihnúť nie zničiť.

Teším sa na citlivé stretnutie🌞

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *