PREJAV NÁKLONNOSTI

V slove náklonnosť som po osobnej skúsenosti našla ukrytý výraz nakloniť sa k svojmu klonu. Znamená to prejaviť city človeku bez toho, aby som ho zašliapla alebo udusila. Len sa tak ľahučko k nemu nakloním. Môžem ho pohladiť, rukou alebo slovom, podľa toho, čo je bližšie. Dokonca ho môžem pobozkať, nie len perami, ale aj úctou či povzbudením.

Nakloním sa a pošepkám mu to, čo skutočne cítim, aj keď ho vôbec nemusím dobre poznať. Nevidím dôvod, nakláňať sa len k tým, ktorých som si vložila do svojej osobnej ohrádky. Nechcem obmedzovať svoj prejav lásky len preto, aby som sa pridržiavala rôznych pravidiel a hier, ktoré sa v spoločnosti tradujú. Teraz je ešte skoro, tu si to už prepásla, veď to nie je tvoj frajer, preboha, tá teta na teba musela pozerať ako puk…

Chcem sa o svoje pocity deliť, pretože sú pekné a autentické. Takto je to pre mňa prirodzené. Neskrýva sa za tým žiadny bočný úmysel ani potreba nasýtenia, práve naopak, tak ako som ja plná, túžim sa s týmto bohatstvom podeliť. Rozdávať z dostatku prináša rovnováhu. Dobre sa po tomto akte cíti odosielateľ i adresát. Nevzniká tam potom žiadny dlh. Už sa to len naučiť prijímať a veriť tomu, že nás niekto môže mať rád aj len tak. Ako sme. Práve teraz. Bez naťahovaní gumiek na gaťoch.

Vzájomne sa nasycovať nie kvôli prázdnote vo svojom vnútri, ale preto, lebo je to potešenie a je v tom život. Vyjadriť si lásku aj bez jej onálepkovania. Ten druhý je nakoniec aj tak len môj klon. Čiže dnes sa už po prstoch neklepnem, keď budem chcieť prejaviť svoje city, jednoducho to urobím, nemám viac čo stratiť, za drobné boľavé pichnutie pri srdci to aj tak stále stojí. A v konečnom dôsledku poteším len samu seba. Lebo ja som ty a naopak.

#klon #naklon #naklonit #sa #naklonnost #ja #som #ty #tysija #zena #muz #priatel #priatelka #teta #ujo #cudzinec #laska #cit #ucta #pohladenie #syty #hladnemu #neveri #ruka #slovo #bozk #sam #sama #spolu #spolupraca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *