Skutočný vodca je dokonalý poslucháč a nezapcháva si uši, keď k nemu prehováraš✌️

Vyslovené slová zostávajú navždy, možno ste to už niekedy pocítili na vlastnej koži. Keď sa k vám vrátilo prianie, ktoré ste vyslali, ale aj keď váš úmysel nebol úplne čistý, niekde vo vnútri ste vedeli, že toto neostane len tak visieť vo vzduchu a odrzkadlí sa to vo vašom živote. Nasledovať niekoho, kto k vám hypnoticky prehovára, nemusí byť vždy dobré. Čo ten človek v skutočnosti hovorí a čo si naozaj myslí? A jeho činy, ladia s tým, čo prezentuje? 

Ľudstvo odjakživa nasleduje tých, ktorí dokážu najlepšie kecať. Dôležitá je však motivácia a zámer hovoriaceho. Ak manipulujeme pomocou slov, vychádzame zo strachu a pocitu oddelenosti. To je arogancia. Keď uveríme faktom, stávame sa taktiež arogantnými, pretože získavame dojem, že vieme. Presvedčenie, že máme nad životom kontrolu, je tiež tak trochu arogantné. Snažiť sa nebyť arogantný, je arogantné. Nič nie je jednosmerné. 

Keď ale zoberieme odvahu, ukážeme svoju zraniteľnosť a povieme, čo máme na srdci, aj keď to ostatní nechápu, zostávame zakorenení vo vlastnej pravde a sebaláske. Nejde o bezchybnosť. Spadnúť a znovu vstať, pritom si zachovať otvorené srdce – to je tajomstvom dobrého vodcu. Skutočný vodca používa slová k pomoci ostatným, aby sa vymanili z pozície obete. Nechce si nikoho zotročiť. Je mu to proti srsti. Stáva sa hlasom kolektívu a pozdvihuje ho na vyššiu úroveň fungovania.

Pokora nemá nič spoločné s morálkou ani s potrebou ovplyvňovať. Je hlasom božstva. Prehovára bez zámeru a pripútanosti k tomu, čo hovorí. Je to čistá transmisia. Balada o poľných vtákoch. Pokorou sa dostaneme do tých správnych miest a budeme to aj hlboko pociťovať. 

Skúste si zodpovedať tieto otázky:
☆Hovoríte druhým to, čo chcú počuť, aby ste si ich získali?
☆Čoho sa najviac bojíte, keď máte povedať pravdu?
☆Máte odvahu povedať to, čo máte skutočne na srdci?

Úprimnosť nie je neomylná, avšak radšej sa prejaviť autenticky a potom si uznať možný prešľap alebo ukrivdenie, ale nehrať falošnú hru, ktorá je pretkaná sladkými rečičkami. Všetko sa vracia späť ako bumerang.

#arogancia #manipulacia #vodcovstvo #pokora #uprimnost #autentickost

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *