TLAK V LÁSKE

Keď niečo nie je prirodzené, tak je to nasilu.

Cítila som, že ma to tlačí a ja sa v tom strácam. Miznem. Prestávam existovať. V tom vzťahu bol taký zakrádajúci sa tlak, ktorý udrel v najzraniteľnejšej chvíli. Často to bolo ako na kolotoči, odstredivá sila mi tlačí líca dozadu, tŕpnu mi ruky ako sa kŕčovito držím, veľmi sa premáham, pomaly si na ten tlak zvykám, ale úplne s ním ok nie som. No, čo by som pre kúsok adrenalínu nevydržala.

Jazda skončí a uff, po vyburcovanom móde prežitia zo mňa všetko opadne, zrazu zhodnotím, nebolo to až také zlé. Šak jasné, keď to už máš za sebou. Ale to len vďaka tomu, že si to prežila. Zopakovať by si si to určite nechcela. Leda tak budúci rok, keď prídu kolotočári znova. Ale ja už nechcem. Mne je z toho fyzicky zle.

V survival móde sa nedá žiť navždy. Je to klam prezlečený za lásku. Vyčerpáva a unavuje. Ničí zdravie i zatemňuje nádej na peknú budúcnosť, ktorú si zaslúžiš ihneď.

V jednej chvíli som sa otočila a z tej zraniteľnosti a slabosti, ktorá ma naplno ovládla, ale muselo to mnou celé prejsť, sa zrodilo niečo nové. Trvalo to. Všetky tie kaskádovité emócie, strachy, obavy, bolesti, spomienky, chtíče, všetko to mnou muselo prejsť, nič som nepreskočila. A až pod tým bola ukrytá moja sila.

Sila nikdy nie je nad slabosťou. Je pod ňou. Preto, ak pochopíme, že slabosť je vždy naša zranená sila, dovolíme si to zranenie naplno prežiť a precítiť, objaví sa sila a my z nej môžeme čerpať.

Uvoľnenosť je skvelý stav, ktorý umožňuje cítiť radosť a ľahkosť.
Uvoľnenosť v prítomnosti je vždy tou najlepšou východiskovou pozíciou, z ktorej môžem utvárať svoju ďalšiu budúcnosť. Zmeny potom robím z pocitu, že som v poriadku, môj život je a bol v poriadku, ale dovolím si chcieť niečo prežívať inak.
Zmeny vychádzajúce z postoja uvoľnenosti následne vytvárajú ešte viac uvoľnenosti, a tým pádom ľahkosti a radosti.

Indická múdrosť: Ľudia, ktorí po sebe kričia, majú od seba veľmi vzdialené srdcia. Krikom vypĺňajú vzdialenosť medzi sebou, aby sa počuli. Ľudia, ktorí majú srdcia blízko, sa spolu ani nemusia rozprávať. A vedia.

Majme srdcia blízko, je to paráda!

#survival #mode #zit #prezit #byt #laska #srdce #mudrost #nadej

Moja obľúbená terapeutická pieseň.
Alter Bridge – Stay 
Don’t wait, it won’t last forever and 
Allow your heart to heal 
Just begin to heal 
Make just one last wish and shout it to the sky
The time, it is right to love, to feel, to light a fire
We’ll never know just when we’ll have the chance again
To see it to the end, so do your part and make it last!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *