ÚTLM

V divokom šere, ďaleko od svetla majákov, zmizla moja tvár. Tá, ktorou som doteraz bola. Ktorej som zverila svoj život. Tak to si ty, čo to tu celé riadiš, hovorila som jej. Tá, o ktorej som si myslela, že ňou som. Ona je Ja a ja som Ona. Tvár, ktorej podoba bola guľôčkovým perom vrytá do útrob môjho srdca.

A teraz je preč.

Občas sa zobudím uprostred noci a nevedomá si svojich krokov, hľadám ju. Ráno natešená vstanem a verím, že v jasných lúčoch dňa, zbadám ju. Nemám tvár a tak nemám život. Takto to predsa je. Bez tváre neexistujem. A toho sa bojím? Mať svoju tvár, nemennú podobu seba, je istota. Tvár určuje, kto som a ako bude vyzerať môj život. Bez tváre nie sú koláče. S tvárou na večné veky a nikdy inak.

Vnímaj tento čas, ako napriek bolestnému svetlo prežiaruje tmu, ako je dôležité zastaviť sa a precítiť zraniteľnosť, ktorá je so stíšením spojená. Daj priestor nehe a trpezlivosti, keď prokrastinuješ. Nos v srdci nádej i keď tvoja sviečka len slabučko tleje.

Ale aj vyzleč si všetky deravé kožuchy a nahá so skrehnutými končatinami objímaj zľadovatenú zem. Obšťastni to vytesnené, nemoderné, neaktívne, nepríjemné a všetkými sociálnymi sieťami zabudnuté. Vstaň a umy to, čo neexistuje. Čo nemá teraz žiadne meno.

Buď neuchopiteľná, asymetrická, prazvláštna, bláznivá aj mätúca. Beztvaro fluidná. Tak sa dostaneš všade. A nezhoríš tam. Buď ako orol mapujúci svoj terén. Ulov, čo potrebuješ a nepýtaj si pozornosť. Že Ťa to desí? Lebo dnes si pýta pozornosť všetko?

Nechcem si nič prisudzovať. Je mi dobre v tejto nedefinovateľnosti. Som ako vystavený exponát v galérii, ktorá je prázdna. Ale z prázdna sa rodí všetko. Preto nesmúť, ak ti niečo chýba. Môžeš vlastniť mnoho tvárí alebo ani jednu. Záleží na tom, ako ich prijímaš a či dokážeš žiť aj bez nich.

A nezadus sa v nej. Bolí to.

Viem sa aj inak radovať, ako s Tvárou po boku.

Knight of Fire🔥

#face #to #face #story #of #my #life #winter #is #coming #zima #teplo #advent #ocista #plna #prazdnota #radujme #veselme #sa #terapia #svetlo #sviecka #tma #neha #trpezlivost #nadej #laska #pozornost #vedomie #nic

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *