MAĽOVANÉ VAJÍČKO alebo KÚZLO PAUZY🐣

Nemusím sa do všetkého vrhať. Aj keď to tak lákavo vonia. Trošku sa zastavím a objavím kúzlo pauzy, ktorá vo mne uvoľní napätie. Pauza je nevyhnutná k uvedomeniu, že sa točím v kruhu a opakujem stále rovnaké postoje a myšlienky. Akýkoľvek spôsob myslenia je zvykom. Návykovosť myslí v kruhu, ale invencia v špirále. Originálne nápady nachádzam v medzerách medzi myšlienkami.

Väčšinou však takúto pauzu zaženieme, lebo sa jej zľakneme. Nedokážeme sa v nej uvoľniť. Naše túžby sľubujú všetko možné, aby sa nepríjemnému pocitu prázdnoty vyhli. A tak okamžite začneme niečo robiť alebo sa znecitlivíme.

Sledujte prestávky medzi činnosťami, pauzy medzi slovami, ticho noci než príde ďalší deň. I smrť je medzerou medzi životmi.

Keď narazím na takúto magickú chvíľu, využijem ju k posunu svojich frekvencií. Uvedomím si myšlienkový vzorec a dovolím, aby myseľ prestala vyživovať emócie. Tým sa stíšim. Spočiniem v pauze. Ak vystúpim z tohto kruhu natrvalo, nastane úplné ticho. Pauza sa rozšíri natoľko, že sa moje vedomie presunie z hlavy do brucha.

Otázočky:
* Pozorujte, aké myšlienkové vzorce sa vo vás opakujú.
* Ako prežívate pauzu v myslení?
* Čo vo vás vyvoláva jej prázdnota?

Docieliť uspokojenie znamená prestať sa stotožňovať so svojou mysľou, ktorá neustále rieši nejaké problémy.

#navykovost #ticho #invencia #kuzlo #pauza #mozgova #kora #hlava #brucho #mysel #nezmysel #genekeys #genekey24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *