Spontánnosť je jediný skutočne bezpečný priestor pre život človeka🫶

Všetky záležitosti mysle sú nespontánne. Spontánnosť, pokoj, stíšenie, jemnosť a odovzdanosť. Tieto “superschopnosti” ukazujú rovnakým smerom. Pozývajú ťa vstúpiť do tvojho základného tábora. Vyber si jednu z nich a nasleduj ju dychom. Keď nie si vo svojej koži, cítiš úzkosť alebo ťa opantal nespokojný duch, sprav niečo, čo ťa prinúti uvedomiť si svoje dýchanie. Môže to byť cvičenie, tanec, obľúbená pesnička, prechádzka alebo vedomá meditácia. Čokoľvek ti je blízke.

Činnosť, ktorou sa snažíš zahnať svoj nepokoj, vedie k ešte väčšiemu zmätku. Nepokoj ťa privádza k odpočinku v nečinnosti. Nečinnosť nie je to isté ako opatrnosť, váhavosť či lenivosť. Spontánna nečinnosť je skutočná sila. Keď si ju dovolíš, skôr či neskôr z toho vyvstane spontánna akcia, v správnom čase a svojím vlastným spôsobom. Bez nátlaku a tak, ako by si to ty nikdy nevymyslel.

Ciele, ktoré si dávaš, môžu byť zaujímavé aj užitočné, ale môžu ťa tiež odvrátiť od čistoty spontánnosti. Keď sa obzrieš v živote späť, uvidíš, že všetko, čo malo skutočnú hodnotu, sa stalo bez toho, aby to bolo súčasťou veľkého plánu. Všetko úžasné jednoducho vzniká spontánne bez tvojho zásahu. Tajomstvom toho je dych. Sústreď sa naň vždy, keď je to pre teba ťažké.

Život nereaguje na vynútenú snahu, naladí sa na frekvenciu tvojich emócií, vibrácií a energie. Keď neustále tlačíš, snažíš sa veci uskutočniť a chceš všetko vyriešiť, v skutočnosti vysielaš signál nedostatku a zúfalstva. Keď prejdeš od vynucovania si výsledkov k pocitu, že už si v želanej realite, vtedy začína skutočná transformácia.

Namiesto toho, aby si sa prejavoval z miesta nedostatku, môžeš pestovať pocity vďačnosti, radosti a posilnenia, ako keby sa tvoje sny už splnili. A keď to urobíš, to želané začne k tebe konečne prichádzať.

Uvoľni teda potrebu kontrolovať každý drobný detail. Dôveruj, že sa všetko vyvíja presne tak, ako má, a dovoľ si užívať život tak, ako k tebe prichádza. Sústreď sa iba na ten ďalší krok, to úplne stačí.

Vstúp do skúsenosti, ktorú ešte nemáš. S ľahkosťou.

#spontannost #dovera #proces #jemnost #odovzdanie #spocinutie #ticho #skusenost #lahkost

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *