ČO PRÁVE TERAZ NEDOKÁŽEM OVPLYVNIŤ?

Buď trpezlivý a počkaj na vhodnú chvíľu. Nečakaj však pridlho, šanca ti môže pretiecť pomedzi prsty.

Čas je potok, v ktorom chytám ryby. Zohnem sa a napijem sa z neho tak, až vidím mäkké dno zahalené nánosmi piesku. Vojdem po kolená do vody a vnímam tenký prúd, ktorý ma šteklí v okolí nôh, a potom vlnito odpláva preč ako deň za dňom, ale večnosť ostáva so mnou nepohnute. Našťastie.

Hodila som do vody zlatú udičku s návnadou, na ktorú chcem uloviť predmet svojej túžby. Robím to pokojne, rozvážne, neponáhľam sa. Netlačí ma čas ani žiadna lehota. Učím sa. Spoznať, kedy nastane tá pravá chvíľa potiahnuť a priblížiť sa svojmu úlovku tvárou v tvár.

Bez ohľadu na to, ako veľmi niečo potrebujeme alebo si to prajeme, sú príležitosti alebo rozhodnutia, ktoré nesmieme urýchliť. Mali by sme k nim pristupovať s obozretnosťou a zdržanlivosťou a počkať na správny okamih.

Na druhej strane by sme však nemali byť príliš pohodlní a tráviť prehnane veľa času čakaním na nejakú iluzórnu správnu chvíľu, osobu či vec. Ak budeme stále len čakať na vhodné okolnosti, môže sa stať, že prehliadneme cennú príležitosť, ktorá priamo pred našimi očami nenávratne zmizne preč.

Ktorou cestou sa vydáš v tejto chvíli Ty?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *