SEN

Snívalo sa mi, že som mala v kalendári medzi ostatnými poznámkami uložené špeciálne slovo, ktoré znamenalo všetko krásne a pozitívne: radosť, šťastie, lásku, spokojnosť, pohodu a nekonečnú blaženosť, a keď ho človek niekde zadal alebo vyťukal do svojho zariadenia, alebo aj vyryl na stenu vo svojej kuchyni, tak sa mu tieto hodnoty automaticky načítali. A už si len tak radostne hopkal životom. Bol to taký magický trik. Malo to platiť doživotne. Ako vstup do cukrárne. Problém je v tom, že si to slovo nepamätám🤷🏼‍♀️😁 Nebolo to slovenské slovo a bolo písané krásnym ornamentálnym písmom.

Vyzýva ma to teda k tomu, aby som si vo svojom živote vytvorila sama takéto slovo, ktoré bude slúžiť ako heslo k premene. Abrakadabra a nálada sa razom zmení, pocit skrásnie, láska sa prehĺbi, radosť rozkvitne, pokoj a súlad obalia moju dušu. Nie je to slovo úniku pred pravdivými emóciami ani nemá nahradiť skutočnosť prežívania. Je to slovo, ktoré má poslúžiť vo chvíli, keď je už toho dosť. Keď je čas vystrieť sa, pokloniť tomu, čo bolo, vystúpiť zo začarovaného kruhu, konečne sa oslobodiť.

Je to heslo empatie a súcitu k vlastnej osobe. Slúži ako prebudenie z umelého spánku, treba ho vysloviť nahlas a po jeho zaznení sa už nikdy neobzrieť späť do krvilačného údolia plného nenažraných vlkov. Len tak môžem naozaj prežiť.

Poďme si každý vytvoriť svoje vlastné slovo záchrany. Je to také Pamelino červené koleso z Baywatchu, ktorého sa môžete chytiť. A viete, aká je z Pamely Anderson po všetkých tých útrapách vyrovnaná a pokorná žena s neotrasiteľnou sebahodnotou💎

Nie je všetko čiernobiele.

A keď to slovo zaznie ako gong v hodine dvanástej. Riaďme sa ním. Zachráni nám život. Ešte tu čo-to máme na robote:)

#sen #heslo #slovo #radost #stastie #laska #pohoda #pamela #zachrana #zivot

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *