U HALIERIKA – Pár nemaličkostí do života

Nemôžeme ostať slepí voči ujmám, ktoré napáchame pri nesprávnom zaobchádzaní s ľudskými emóciami. Musíme mať na pamäti aj to, že dokážeme ublížiť práve tým, čo neurobíme, nielen tým, čoho sme sa dopustili. Z toho, čo nerobíme, čomu sa vyhýbame, vzniká oveľa väčšia bolesť a trauma. Pocit zneužitia.

Láska nie je niečo automaticky dané. Vyžaduje si skôr disciplínu, koncentráciu, trpezlivosť, vieru a prekonanie narcizmu. Nie je to pocit, je to prax! Láska potrebuje čin. Dôvera sa potrebuje oprieť. Prepáč potrebuje zmenu. Vidíš, počuješ, poznáš ma? Zdravý vzťah je založený na úprimnej náklonnosti dvoch vnútorne sebaistých ľudí. Ak sebaistota chýba, dosycujeme sa kade-tade.

Vzťahy sú zložité, pretože málokto vie, ako milovať seba samého, tobôž niekoho iného. Konverzácie sa stávajú krátkymi správami. Rozhovory sú nejasné. Pocity sú skrývané. Slovo láska sa používa mimo kontextu. Neistota sa stáva spôsobom myslenia. Žiarlivosť zvykom. Nevera drobnou nehodou. A zranenie niečím prirodzeným.

Poďme to dnes zmeniť:

 1. Povedz jej: Som na Teba hrdý.
 2. Nadšene ho pozoruj, ako otvára darček, ktorý si s láskou vyberala.
 3. Pošli pesničku s jasným odkazom.
 4. Pozeraj sa hlboko do očí, keď sa niekto pýta Ako sa dnes máš?
 5. Precíť moment, keď sa k Tebe nerodina správa ako rodina.
 6. Karaoke v aute?
 7. Niekto Ťa dnes silno objíme aj keď nemáš náladu a chceš zmiznúť z povrchu zemského.
 8. Dávaj si pozor, povie, a Tebe poskočí srdce.
 9. V miestnosti plnej ľudí na Teba máva ten JEDEN priateľ, ktorý Ti drží miesto a nahlas pritom vykrikuje Tvoje meno.
 10. Smiech milovaného človeka je paracetamol pre Tvoj ťažký horúčkovitý týždeň. Rozosmej sa.
 11. Otvor nedoriešené témy a zahoj bolesť, ktorá Ti bola spôsobená.

Keď je niečo pre Teba správne, dodá Ti to energiu. Intimita je totiž život. Musíme byť osobní za každých okolností.

Prosím, neomoč si len prst a nezľakni sa hneď, ak je voda príliš studená. Skús sa do nej ponoriť celý a vydrž pár sekúnd, otužovanie je predsa trendy:)

Jar je čas na transformáciu, vyvlečenie sa zo starej kože. Všetky nánosy zimy zo seba striasť. Hýbať sa, chodiť von, ľahšie sa stravovať, púšťať zvierajúce myšlienky hlbokým predýchaním na čerstvom vzduchu, pravidelne svoju tvár vystavovať slnečným lúčom a predstavovať si, ako prežiaria všetko temno, čo sa za ostatné mesiace v nás naskladalo. Odhodlať sa zmeniť nezmenené, pripustiť nové možnosti a vydať sa na neprebádané cesty.

#jar #of #hearts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *