WALK TALK TERAPIA

Kráčanie mi prináša nové poznanie, prekvapivé uvedomenie a zároveň stíšenie a pokoj v rozbúrenom vnútri. Kráčaním kolíšem svoju myseľ, aby sa upokojila. Vtedy sa mi môže vyjasniť. Prechádzka je o prepojení tela so skutočným prežívaním v sebe. Vnímam tlkot svojho srdca i vynaložené úsilie k tomu, aby ožil aj môj duch. Aby sa prešli spolu.

Chodením sa posúvam vpred nielen fyzicky, ale aj mentálne. Chôdzou splyniem so svojimi myšlienkami, ktoré postupne utíchnu, pretože sa na ne prestávam sústrediť. Nechám sa skôr unášať prítomným okamihom a svoju pozornosť nesústredím na nič konkrétne. Len kráčam. Len som. Všetko vôkol mňa podporuje tento proces a vďaka tomu sa cítim viac spojená s prírodou, mestom, ľuďmi, zvieratami, aj rôznymi situáciami, ktoré ma po ceste stretnú. Pri chôdzi nič nemusím, a preto sa cítim dobre a slobodne.

Uvoľním sa od zaužívaných procesov premýšľania a vznikne tak nový nezaplnený priestor. Prechádzkou sa očisťujem, vyprázdňujem. Je to taká meditácia v pohybe. A až po vyprázdnení sa môžem znova zaplniť. Niečím novým, čo ešte nepoznám, ale prinesie mi to do života potrebný rast a prečistí jeho drenážne rúrky. Niečo, čo nedokážem v bežnom kolobehu každodenných povinností vidieť, ale už viem, že to chcem zmeniť.

Veci sa dejú. Život plynie. Jediná istota je zmena. Bezcieľny pohyb smeruje k celistvosti. A celistvosť je úplnosť. To, čo všetci hľadáme. 

Poď sa so mnou prejsť. Uľaví sa Ti👯

Viac tu: http://krajinazazrakov.sk/terapeuticka-prechadzka/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *