ZAMILOVANÍM DO SEBA SA PRESTANEŠ POROVNÁVAŤ

Priznajme si, že vždy sa nájde niekto, kto je krajší, talentovanejší, silnejší, inteligentnejší alebo zdanlivo šťastnejší než ty. Zároveň tu taktiež budú tí, ktorí sú na tom vo všetkých vyššie uvedených oblastiach ešte horšie ako ty.

Cesta k nájdeniu samého seba nespočíva v tom, že sa budeš porovnávať s druhými, ale v napĺňaní tvojho potenciálu tým najlepším spôsobom.

Porovnávanie so sebou prináša nadradenosť a podradenosť. Keď to prestaneš robiť, všetka nadradenosť i podradenosť zmizne. Si tu, medzi nami, malý ker alebo veľký strom – ale si sám/sama sebou.

Ty si potrebný/á. 

Každé steblo trávy je rovnako potrebné ako tá najväčšia hviezda na nebi. Bez toho stebielka trávy by bolo všetkého tak trochu menej, než je. Božského by bolo menej.

Cvrlikanie cvrčkov je rovnako dôležité ako tá najvzácnejšia vec, bez ktorej nedokážeš prežiť ani jeden deň. Svet by bol ochudobnený, ak by cvrčky zmizli.

Stačí sa rozhliadnuť okolo seba. Všetko je potrebné a všetko do seba zapadá. Je to organická jednota: nikto nie je vyššie a nikto nie je nižšie, nadradený ani podradený.

Všetci sme neporovnateľne jedineční.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *