­čĺâ­čĆ╝Ak├Ż pr├şbeh rozpr├íva Tvoje telo?

Rod├şme sa do tiel, ktor├ę s├║ fluidn├ę a slobodn├ę. Bohu┼żia─ż, pre v├Ą─Ź┼íinu z n├ís je tento stav milosti kr├ítky. Odsudzovanie, citov├ę zranenia, strach a straty sa ukladaj├║ hlboko do na┼íich svalov a kost├ş a zanech├ívaj├║ na n├ís stopy: zvesen├ę ramen├í, zablokovan├ę boky, pa┼że, ktor├ę sa nem├┤┼żu natiahnu┼ą, srdce, ktor├ę bije za kamenn├Żm m├║rom.

Ke─Ć h├Żbeme telom, otriasame pevne zakorenen├Żmi syst├ęmami myslenia, star├Żmi vzorcami spr├ívania a emocion├ílnymi reakciami, ktor├ę u┼ż jednoducho nefunguj├║. Rytmus, dych, hudba a pohyb sa st├ívaj├║ n├ístrojmi, ktor├ę n├ím pom├íhaj├║ vidie┼ą a n├ísledne sa zbavi┼ą n├ívykov, ktor├ę n├ís brzdia.

Ke─Ć uvo─żn├şme telo, za─Źne sa n├ím otv├íra┼ą srdce. Ke─Ć telo a srdce zak├║sia slobodu, myse─ż sa onedlho prid├í. A ke─Ć d├íme do pohybu svoju psychiku, za─Źne sa sama uzdravova┼ą.

Gabrielle Roth – tvorky┼ła met├│dy 5 rytmov

#telo #pohyb #sloboda #svaly #kosti #srdce #rytmus #dych #hudba #tanec #uvolnit #uzdravit #psychika #zdravie #krasa #emocie #lahkost #bytie #tvoj #moj #pribeh #gabrielle #roth #5rhythms #zivot #zmena #milost #dar

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *