VEĽKŇAŽKA Z HORNEJ STREDY 

Život presahuje bolesť spôsobenú ľudskou nerozvážnosťou. On stojí nad všetkým. Rozhovor s osamelým ujom s dvoma psami miesto detí na rozheganom starom bicykli nie je menej významný ako úspešná kariéra či naplnený vzťah. Životu/Zdroju/Vyššiemu Ja/Tomu, vďaka čomu dýchame, nemôže konkurovať nič menšie, nič pozemské, nič pominuteľné, preto už nemusíte trpieť, lebo to vyššie ste Vy, ste Život, ste Láska, ste Radosť, ste Všetko, čo chcete. 

Je to pocit, ktorý máte, keď v pokoji kráčate za súmraku lesom. Keď Vaša duša pookreje. Keď srdce zmäkne. Keď hlava nič nerieši. Je to pocit, keď stojíte uprostred najväčšieho námestia v cudzej krajine medzi množstvom cudzích ľudí a ste doma. Cítite, že ste správne kdekoľvek sa nachádzate a chlad ani nevyspytateľné ľudské úmysly Vám tento číry stav Bytia nemôžu vziať, ani sa Vás to až tak nedotýka, ako by mohlo, keď Vám pred chvíľou na zápästí sedela usmievavá vážka a chcela sa hrať. Ako by ste sa po tomto mohli pozerať na ľudí skrze prsty? Ako by ste po tomto nemohli byť šťastní? Ako by ste potom mohli ostať slepí?

Je to také jednoduché a obyčajné. Padnutý kameň zo srdca. To je ono.

Už v tejto sekunde žijete to, pre čo ste sem prišli. Je to skúsenosť, ktorá prepisuje Vaše DNA. Dovoľte jej do Vás presiaknuť ako mokré plavky po ceste z Hornej Stredy do Piešťan. Osvietiť Vás môže kdekoľvek. Aj pri nákupe v Tescu.

#zivot #zdroj #vyssie #ja #srdce #byt #velknazka #laska #jednoduchost #skusenost #dych #makkost #pokora #sucit #pocit #stav #poznanie #magic

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *