ALICA

TERAPEUT NA SVOJEJ CESTE

Nič v živote nezostáva pevné: šťastie sa pri bližšom pohľade stáva nešťastím, nešťastie sa ukáže ako šťastie. V skutočnosti nie je ani šťastie, ani nešťastie, ani radosť, ani zármutok. Nič nemusí byť nejakým určitým spôsobom, všetko je dobré také, ako to práve prichádza. 

V živote mnou otriasa nadšený tlkot srdca a myšlienky tvoriace oslobodzujúci vír poznania. Zvedavá, neustále objavujúca, poznávajúca a milujúca život. Postupne nachádzam rovnováhu bytia. Jin a jang existencie. Zžívam sa s ňou. Niekedy som víchrica, čo poodlamuje staré konáre a dá priestor novým výhonkom, inokedy mäkký prúd živej vody, z ktorej pijú zblúdení pocestní. Nakoľko som vyživená ja, natoľko dokážem vyživiť aj druhých. Preto sa poctivo starám o svoju dušu i telo.

Na svojej ceste životom prechádzam v nepravidelných intervaloch pravidelnými zmenami. Každé obdobie môjho života sa vyznačuje výraznou zmenou, ktorá sa postupne stáva mojou súčasťou a cez pochopenie jej zmyslu sa čoraz bližšie dostávam sama k sebe, k pravde, a vďaka tomu žijem vedomejšie a naplnenejšie. Ponúkam Ti možnosť odkryť práve tie Tvoje tajomstvá, ktoré Ti bránia žiť v radosti. Uvidieť dary, ktoré Ti život ponúka, ale zo strachu, čo všetko budeš musieť zmeniť, sa ich bojíš odhaliť. Radosť nie je žiadna klišé formulka, je to jeden zo štyroch pilierov pravej lásky. Chceš zistiť, ako ju žiť?

Životné lekcie nás rokmi učia, že dokonalosť bytia a návody, ako spokojne plnohodnotne žiť, sú odnepamäti priamo v nás. Naučme sa počúvať samých seba. Pomôžem Ti sa na tie svoje múdrosti rozpomenúť a dôverovať im. Rada sa tými najväčšími a najkrajšími darmi obdarúvam sama, objavujem ich po vlastnej osi a tiež Ťa to všetko naučím. S radosťou sa podelím o svoje vnímanie aj poznanie a ponúkam Ti svoju prítomnosť práve na tej Tvojej ceste – smerujúcej k sebe, do Tvojho stredu, a k pochopeniu vlastných životných výziev, ktorých rozpoznaním konečne zmeníš svoj život tak, ako skutočne potrebuješ.

Otvorením seba nachádzaš aj cestu k druhým a vidíš ich v novom svetle. Kde je láska bez rozlišovania, tam nie je utrpenie.

Ako sprievodca mi bude cťou prejsť časť Tvojej životnej púte. Možno je to niečo úplne nové, nepoznané, možno je plná nedorozumení, bolestí, strachu a zranení. A možno je čas pochopiť, čo sa to skutočne deje a rozšifrovať nezrozumiteľný jazyk, ktorým s Tebou márne komunikuje. Možno je čas vziať to do vlastných rúk. Nemusíš ihneď vykročiť sám/sama a nepripravený/á. Rada Ti poskytnem akceptujúci priestor prijatia, pochopenia a spoznania pravdy ukrytej hlboko pod veľakrát chaotickým povrchom. A podstatné je porozumieť tomu zmätku, chaosu v nás. Nemusieť pred tým viac unikať.

Rozpoznanie pominuteľnosti všetkých vecí prepožičia Tvojmu životu zmysel.
Milovať znamená porozumieť.
Vydaj sa so mnou na vzácnu obohacujúcu cestu a odhaľ vlastnú KRAJINU ZÁZRAKOV.
Trochu zázrakov do života sa hodí každému z nás.