NEBER SI TO OSOBNE


Ako okrídlený kôň lietaš si v mojej hlave, ktorá je nateraz tvojím domovom. Zásadne tam neupratuješ. Vyhľadávaš chaos. Nepotrebuješ k tomu žiadne passy ani povolenia. Len tak sa vkradneš ako zlodej, a pritom nevynaložíš žiadnu námahu. Akoby bolo stále otvorené.

Usadíš sa na svoj obľúbený trón, piedestál samovládcu, a začínaš so mnou svoju hru. Ťažko poznať vopred jej pravidlá, pretože sa benevolentne odohráva v hmlistom opare emócií. Mám pocit, že je vždy iná. Ale nie. Je to stále tá istá hra, ktorou živíš svoje bunky. Má nekonečne variabilný potenciál ako Uroboros požierajúci svoj vlastný chvost. Nikdy nie je koniec.

Chceš ma presvedčiť o tom, že som na vine. Zároveň ma chlácholíš tým, že to nie je moja chyba. Chceš ma dostať do úzkych. Chceš, aby som s Tebou strávila noc alebo rovno dva týždne. Omieľaš svoju pravdu stále dokola až jej začnem veriť. Útočíš, kriesiš hnev, prinášaš pocit neistoty, živíš predstavu nedostatočnosti, zabraňuješ, ovládaš, manipuluješ, a to len preto, aby si prežila.

🐍Tak poď, myšlienka moja, je čas upratať.

Vzlietnime spolu do raja, ktorý bude naším vykúpením. Nie ten raj, o ktorom si všetci myslia, že je rajom. Ale do takého, ktorý nemá definície, žiadny bod dosiahnutia, pravú ani ľavú stranu, štyri rohy či plot obrastený ťahavým brečtanom. Ten raj, ktorý je stále so mnou a v podstate neexistuje. Nikam za ním netreba chodiť.

👼Nech som sama tým Rajom. 

Nie si môj nepriateľ, ale ani vládca. Sme jedno. Som myseľ. Jedno veľké Vedomie. Môže byť také prvoplánové?

Chcem sa rozplynúť. Byť tvorená Ničotou. Nie sa zväčšovať, ale zmršťovať, ako dávnym leskom nafúknutý balón pohodený v prachom zabudnutom kúte izby. Sfúknem Ťa, nech sa už nemusíš rodiť stále znova. Do zaseknutého sveta. Si tu na to, aby sa na Teba zabudlo.

🐍Všetko je to úplne naopak. Nie zachovávať a pamätať si, ale púšťať. Balóniky. Nedôležitosť je dôležitá. A neber si to osobne. Nič nie je o Tebe. Prečo sa Ťa to tak dotýka? Sloboda je ukrytá v zbavení sa osobných cieľov. Len tak splynieš so všetkým. A bude Ťa to tešiť. Navždy.

Being prior knowing.

#myslienka #mysel #vedomie #hra #emocie #vediet #chciet #mat #chaos #zaciatok #koniec #uroboros #nic #tobe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *