NAJVÄČŠÍM OBJAVOM JE POKOJ

V tichom vnútri svojho príbytku. Tak skromného. Olizujem si rany prítomnosti, ktorých preliata krv ovplyvní moju minulosť. Sladkasto. Budúcnosť už neriešim. Piatok sa zlieva do piatka a jediné, čo dokážem vnímať, je sen. Ponorená do osobitého snenia, magickej diskogule obnažujúcej pravdu, zmiznú hranice vymyslenej skutočnosti.

A či je pravda striptérka?

Rodičia menom predurčili môj osud. Moje oči blčia jagavým plameňom, keď sa snažia posvietiť si do tmavého výklenku Tvojej duše. Aj kúsky prachu rada zbieram rukami. Dotýkam sa tak priamo pôvodcu deja a nezatracujem ani špinu. Usádza sa tam, kde ju nik neruší.

Čuší ako voš pod chrastou.

Oddávam sa pomalosti. Bruškami prstov vyhladzujem cestičky vryté do mojich dlaní a putujem čiarou života až do nekonečna. Či sme sa zbláznili alebo len hľadáme zapatrošený návod na svoju obsluhu, čas pohládzajúci tento okamih býva nekonečnejší ako sám život.

Zaseknutá v tejto časovej slučke sa viac nebojím. Dýcham. Opatrne.

#priroda #ticho #pokoj #cas #pomaly #les #pritomnost #hojenie #sen #hranice #hore #dole #terapia #skutocnost #svetlo #dotyk #osud #dusa #plamen #zivot #nekonecno #pohladenie #dych #aliceinwonderland #slowly #softly #breathe #carefully #say #yes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *