SEBA-NAPLNENIE & SEBA-DÔVERA

Žiť z vlastných dostupných zdrojov je prejavom sebahodnoty. Mám (si) čo ponúknuť a z toho môžem čerpať. Osamelí sa cítime, ak o sebe pochybujeme a máme pocit, že nemáme svetu, druhým, čo ponúknuť.

Bez egoizmu neprejdeme k láske, preto sa k nej potrebujeme dostať skrze seba. Od seba k druhým. Nie naopak. Willfried Nelles vo svojej knihe Život nemá zpátečku hovorí, že vo vývoji sa posúvame k slobode tým, keď milujeme seba aj tých druhých, to je skutočná láska. Tá však môže prísť, až keď prejdeme vlastným egoizmom a nájdeme toho Spravodlivého vo svojom srdci.

Poďme spoločne objaviť tú Láskavosť v nás, ktorá vie, že aj keď sme túto situáciu nezvládli úplne podľa svojich predstáv, neubudlo z našej sebahodnoty. Nie sme menej, ako sme boli pred hodinou.

✨Kto povie, čo je pre mňa dobré, keď to nepoviem ja? 
✨Kto skutočne môže za moje pocity? 
✨Čo sa stane, ak začnem rešpektovať svoje potreby? 

Pocity a emócie sú signálom k tomu, čo mám pre seba urobiť.

Zmenu môžeme vykonať, až keď sa začneme brať vážne. Akceptovaním samých seba sa dokážeme prehupnúť do konania, činu, ktorý potrebujeme spraviť.

Kríza nám ponúka priestor preskladať svoju hierarchiu hodnôt. A nakoniec sa dopracovať k tomu, že som láskyhodná a láskyschopná živá bytosť.

PREVEDIEM ŤA ÚSKALIAMI TVOJEJ ŽIVOTNEJ CESTY

Srdečne Ťa pozdravujem a teším sa z Tvojej návštevy. Prinášam Ti povzbudenie, inšpiráciu, zamyslenie, ale aj radosť z poznania nového a oslobodzujúce pochopenie.

Si vítaný/á.

Ponúkam Ti sprevádzanie životnými výzvami a nečakanými cestami. Pri prekonávaní ťažkých životných etáp akoby sme prechádzali náročným terénom obsypaným črepinami skla, ktoré sa do nás hlboko vrývajú, a my máme pocit, že prejsť tento neľahký úsek je priam nemožné. V takýchto chvíľach je dobré obrátiť sa z tmy do svetla.

Ponúkam Ti svetlo nestrannej osoby a s ním aj oporu, blízkosť, otvorenosť, diskrétnosť, porozumenie a bezpodmienečné prijatie, tak potrebné na preklenutie hraničných situácií.

Terapia je zameraná na prežívanie autentických procesov, precítenie impulzov prenikajúcich z minulosti až k momentálnym stavom. Venujeme sa vonkajším aj vnútorným pocitom, všímame si telo i dušu, prechádzame z prítomnosti cez minulosť až do budúcnosti, ponárame sa dovnútra, k sebe a odtiaľ vychádzame von, k okoliu aj k tomu, čo nás presahuje.

Cestou k svojej duši sa vraciame k svojej nevinnosti. Naša duša si pýta pozornosť, záujem, náš čas a bezpodmienečnú lásku. Problém nastáva väčšinou vtedy, keď nepostupujeme v súlade s naším plánom, keď sa nesprávame k sebe ani k druhým tak, ako je nám prirodzene dané. Keď zabúdame na svoje životné poslanie. Prestávame byť naplnení, stávame sa odmietavými a zatrpknutými.

Ak sa chceme pohnúť ďalej a naplniť svoj život tým, prečo sme sem prišli, je dôležité s úctou prijať minulosť, stanoviť si ciele do budúcnosti, pochopiť svoju úlohu v tomto živote, odhaliť svoj skutočný zámer, a to všetko prepojiť s tvorivou radosťou objaviteľa a zvedavca, ukrytého v každom z nás.

Na tomto mieste. Nastal čas premeny. 

Je jeden vták, čo sám seba vždy zrodí znova. Fénix sa v asýrčine volá. Keď skončí ten vták päť storočí života svojho, sadne si na hniezdo a umrie tam vo voňavých látkach. Potom vraj z otcovho tela mladý sa narodí Fénix, čo má žiť toľko rokov, koľko žil jeho otec.

Len čo dospeje a má takú silu, že môže uniesť ťarchu, zoberie z koruny stromu hniezdo, otcov to hrob a svoju kolísku, a zľahka mávajúc krídlami, ho vzduchom prenesie do Mesta Slnka, kde ho položí pred chrám, pred jeho svätú bránu. Potom sa vydá na dlhú cestu. 

Oživne a letí ďalej svetom. Znovuzrodený. V plnej prázdnote. S neochvejným poznaním. V šťastnom objatí vlastných žeravých krídel.

Ty si ten FÉNIX.

MILUJME (NE)DOKONALOSŤ

V nedokonalosti je ukryté prijatie. A prijatie je predsa láska. Jej dokonalosť tkvie v nepredvídateľnosti. (Ne)dokonalosť je rozmanitosť a ak ju prijmeme do svojho života, ten sa rozletí do všetkých smerov a naplní nás hojnosťou a radosťou.

Aj smútok nám pomáha spojiť sa so svojou podstatou, v bezútešnosti uvidieť to malé púpätko kvitnúce pod nánosmi strachu, bolesti a odmietnutia. Dajme si šancu znova sa rozvinúť, neudupme sa hneď v zárodku starými vzorcami správania, zabehnutými koľajami, vystúpme z nich na chvíľku von a uvidíme všetky tie možnosti, ktoré nám bránia v rozlete. Len sa uvidieť.

Aby sme sa uvideli v celej svojej veľkoleposti, musíme sa cítiť. Dotknúť, nahmatať. Kedy ste si vo víre všedných dní seba naposledy skutočne uvedomili? Kedy ste neboli od seba oddelení, lebo iné je prednejšie, a povedali si: tak toto som fakt ja, takto sa teraz cítim, ach, áno, viem, ešte stále ma to mrzí, ale hádam to všetko zvládnem, jéj, pozri, toto sú moje lícne kosti a mäkká priehlbinka pod nimi, moja jazva na brušku, čo všetko som si s ňou prežil/a a aha, môj (ne)dokonalo vykrivený prst, ktorý mi našťastie vtedy neodmrzol.

Dotýkajte sa a maznajte, kúpte si voňavý olej a milujte sa so svojím telom, so sebou. Hlaďte sa, zízajte a ochkajte nad svojou krásou, aj nad tými mäkkými faldíkmi, joj, ako fajne sa vlnia v rytme salsy, mačkajte sa a obdivujte. Hrajte na svoj hudobný nástroj zvaný telo. Pocity z Vás budú len tak tryskať, pretože ich oslobodíte. Aj si poplačete, aj sa pousmejete, ale uľaví sa Vám. Nesmierne. Koľko lásky sa zmestí do jedného lakťa? Zistíte.

Najprv sa musíme zamilovať do seba, potom nás bude milovať celý svet!

#dokonalost #nedokonalost #dovera #nadej #laska #prijatie #radost #plnost #hojnost #smutok #cit #milovat #sa #hrat #sa #krasa #telo #moj #dotyk #nas #svet #ludia #ja #ty #uvedomenie #poznanie #citenie #velkolepost #pokora

NÁJDI VSTUP DO SVOJHO LESA

Nothing takes the past away. Like the future.
Nothing makes the darkness go. Like the light.

Lesoterapia je unikátna metóda spojenia človeka s prírodou. Je dostupná prakticky kdekoľvek a na svoje si prídu milovníci hustých i menej zahustených porastov. 

Účinky lesoterapie sú badateľné ihneď. Zlepší sa prekrvenie organizmu, uvoľnia sa dýchacie cesty, rozžiari pleť i zrak, blahodarne tiež pôsobí na vypnutie neustáleho toku myšlienok, zvyšuje citlivosť na prirodzené zvuky, napomáha tráveniu a zdravo sa nám pri prechádzke lesom zapaľujú lýtka. 

Lesoterapiu je vhodné praktizovať podľa chuti, najlepšie však vždy, keď pociťujeme potrebu uvoľniť sa alebo získať inšpiráciu či nadhľad nad problematickou situáciou. 

Lesoterapia je priestor bezpodmienečného prijatia, kde sa učíme byť sami sebou i so sebou. 

Hashtag nájdi vstup do svojho lesa. 

BEZ ZLOMENÉHO SRDCA NIE JE VĎAČNOSŤ💞

🍓Vďačnosť odomyká plnosť života.
🍓Premení to, čo máme, na dostatok a ešte k tomu niečo pridá.
🍓Mení odmietnutie na prijatie.
🍓Premieňa chaos na poriadok.
🍓Mení zmätok na jasnosť.
🍓Dokáže zmeniť jedlo na hostinu, dom na domov, cudzinca na priateľa.
🍓Vďačnosť dáva zmysel našej minulosti.
🍓Vďačnosť prináša mier pre dnešok a vytvára víziu zajtrajška.

Už nemyslím na to, ako lásku získať, ale ako ju dať. Dávam, dostávam. Vďačnosť mi prináša hojnosť a spokojnosť.

Milujem Ťa nezištne, inak sa znova popálim.

#vdacnost #gratitude #srdce #heart #hojnost #abundance #mas #das #dostanes #giving #is #loving #nezistnost #selflessness

AKO BY SA VOLAL TVOJ PRÍBEH🐬

Život je náročný, dokiaľ ho taký vnímame. To je väčšinou vtedy, keď sa nám zbúrajú všetky ilúzie a vzdušné zámky, ktoré sme si počas neho vytvorili. A o tom to celé je. Búrať všetko, čo mi už neslúži, nebáť sa toho, odplakať to, vyhnevať sa, aj sa stokrát v tom zacykliť, ale nakoniec si vyhrnúť rukávy a začať stavať to nové a funkčné. Nevidieť v tom tú “náročnosť”, ale chuť robiť si život lepším a krajším.

Život vo svojej podstate nie je o dosahovaní cieľov, zapĺňaní prázdnoty domami, dovolenkami, mužmi a ženami, aj keď to k nemu na prvý pohľad patrí a je ťažké sa tejto predstavy úplne vzdať. Stačí však na nej len prestať lipnúť. Pripustiť, že to môže byť aj inak. A ono sa to vyvinie. Samo.

Život je o každodennosti, o sekundách, ktoré zažívame tu a teraz. O pominuteľných chvíľkach, keď sa neupíname na to, čo bolo alebo čo bude. Lebo len premýšľanie o minulosti a plánovanie budúcnosti, ktorá sa nevyvíja podľa našich predstáv, je náročné. Len naše sny a ilúzie sú náročné. Len naše chcenie je zaťažujúce. Nejako sme si to vydupkali a ono to, kurňa, nefunguje.

Keď prestaneme úzkostlivo visieť na tom, ako by to malo byť, domýšľať si, nasilu sa niekam pchať, chcieť len toto a tamto už nie, vtedy sa to zjednoduší, lebo prestaneme hodnotiť, rozdeľovať svoj život na to dobré a na to čo už podľa nás dobré nie je. Je to len náš filter. Vyberám si cukrovinky čierny princ, tak prečo sa mi do toho kixuje niečo iné?

To je život, veselá počítačová hra, niekde začínaš a niekde končíš, ale keď sa naveky zasekneš v prvom leveli, lebo je tam pekná grafika a síce Ťa už trikrát zastrelili, ale tu chceš ostať, tak sa nikdy nedostaneš vyššie a nezistíš, čo si pre Teba tvorcovia pripravili v ďalšom kole.

Vždy sa Ti totiž po ceste otvoria poklady, o ktorých teraz nemáš ani tušenie. Aj keď to momentálne bolí a krvácajú Ti už ruky, ako sa toho nechceš za svet pustiť, otoč to, aj len na chvíľu, a uvidíš. Hraj sa, skúšaj, objavuj a nevzdávaj sa. Je to len hra a ty si na rade v tomto ťahu.

Prítomnosť nie je náročná, len zotrvávanie jednou nohou v minulosti a druhou v budúcnosti je vyčerpávajúce. Tak sa uvoľni a zvoľni. O nič v skutočnosti nejde.

#life