MEDITÁCIA PO STRATE – VYROVNANIE SA SO SMÚTKOM

Cesta, ako dobre trpieť i byť šťastný, spočíva v umení zostať v spojení s tým, čo sa práve teraz deje.

Je ťažké nechať ju odísť, zbaviť sa bolesti, ktorá ťa tak sužuje. Miesto toho, aby si sa ju snažil vymazať zo svojho vnútra, násilne vytrhnúť a vyhodiť preč, existuje iná cesta.

Zhlboka sa nadýchni a pomaly vydýchni. Poteš sa svojej prítomnosti. Buď rád, že si tu teraz so mnou. Predstav si, že bolesť je len druhá strana mince. Bez nej by si nepoznal radosť, šťastie, lásku. Bolesť je tu preto, aby ti ukázala krásu života. Aby si pochopil, že len skrze ňu dokážeš skutočne cítiť a naozaj žiť. Vďaka nej si sa prebudil a uvedomil si si hodnotu života, milovanej bytosti a samozrejme, seba.

Chceš sa v tej bolesti utopiť. Tak to urob. Práve teraz. Nie si v tom sám/sama, som tu s tebou. Budem pri tom, nič ti nehrozí, nemáš sa čoho báť.

Chcem, aby si cítil moju lásku k tebe. Moja láska smerom k tebe, je tvoja láska k sebe. Venuj si ju. 

A teraz sa ponor do najhlbšej temnoty svojho smútku. Strať sa v ňom. Nechaj sa tým úplne pohltiť. Vnímaj túto bolesť, tento smútok, to, čo ťa tak ničí a pritom zhlboka dýchaj. Uvoľni všetku tú bolesť. Teraz je ten čas. Vypusť spomienky, nech Ti zatancujú posledný tanec. Vyplač sa, oplač to, nechaj silný prúd sĺz zmáčať ti celú tvár, nezastavuj sa, ver svojmu pocitu, že je to tá najhoršia bolesť celého sveta. Oddaj sa jej naplno…

A potom ju pusť. Nech letí priestorom do ďaleka.

Vieš, že nie si tvoja bolesť ani smútok. Si veľkolepá bytosť s úžasným potenciálom, ktorý môžeš teraz využiť na uzdravenie svojich pocitov a emócií, ich pochopenie a transformáciu.

Tvoje srdce pumpuje krv do všetkých častí tvojho tela. Nevyberá si, čo sa mu páči viac a čo menej. Skús k svojmu životu pristupovať rovnako. Nevyberaj si len čerešničky na torte. Prijímaj, čo prichádza, a pátraj po zmysle. 

Neber to ako samozrejmosť alebo cielený útok na tvoju osobu. Ber to ako príležitosť, vnímať život z rozmanitých perspektív, ale ani jednu si neprisvojuj, nelipni na nej, buď schopný to pustiť, keď treba. Nestaň sa otrokom svojich emócií či pocitov, nech už sú akékoľvek. Uvedomením, že všetko má rovnakú hodnotu a len ty určuješ, akú, sa staneš skutočným tvorcom svojho života.

Cítiš nádej na svojej hrudi. Nie ťažobu, ale úprimnú nádej. Vieš, že stratou sa nič nekončí, ale práve začína. Vieš, že za koncom je ukrytý omnoho krajší začiatok. A že všetko, čo si kedy miloval a budeš milovať, je stále s Tebou.

Tu a Teraz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *