BUDEME TO STÁLE MY

Mať rád svoju prítomnosť a odhaľovať svoje slabé stránky bez toho, aby som sa vinil/a za to, že so mnou stále niečo nie je v poriadku, to je cesta lásky k sebe. Neprináša finálne šťastie, tak teraz sa už milujem a koniec filmu, ale je to postupný proces, kde sa učím prijímať samého seba i v nedokonalosti, vo vlastnej zraniteľnosti so všetkými emóciami a vo všetkých polohách, ktoré som v sebe potlačil/a a bojím sa ich cítiť.

Už len ochota ísť do týchto pocitov je známkou odvahy a zaslúžim si za ňu uznanie a rešpekt. Akonáhle som schopný/á takejto reflexie a vlastného prijatia, zásadne sa tým zmenia i všetky moje vzťahy s ostatnými ľuďmi.

Láska a lipnutie na milovanom človeku nemôžu existovať vedľa seba. Buď milujem a potom viem, že moja láska je mojím zdrojom, a tak tým zdrojom nemôže byť nikto iný než láska samotná.

Pokiaľ je mojím zdrojom môj partner, tak ho nikdy nebudem prijímať takého, aký je. Budem mať na neho nesplniteľné nároky a požiadavky. Tie sa budú prejavovať i v maličkostiach. Nebudem prijímať jeho gestá, prejavy, správanie, myšlienky, činy.

Keď na niekom lipneme, tak si ho ukladáme na piedestál a zákonite nás tento človek skôr či neskôr musí sklamať. Deje sa to opakovane dovtedy, kým svojmu milovanému nedoprajeme skutočnú slobodu, aby bol sám sebou. Pokojne aj tak, že s ním nebudeme my.

Nemám právo na to, niekoho meniť a nie je v záujme zachovania zdravého vzťahu partnera vychovávať. Akékoľvek nároky a očakávania na druhú osobu sú mojou vlastnou nespokojnosťou so sebou samým.

Čím viac sa vo vzťahu stávame sami sebou a prekračujeme detskú potrebu vyhovieť druhým a meniť sa v záujme nezdravých kompromisov, tým viac sa vzájomná príťažlivosť zachováva a dokonca rastie.

Nie je tak úplne pravda, že na lásku treba dvoch. K láske stačí, aby bol jeden celistvý. Dva (a viac) sú potrební k tomu, aby existoval vzťah.

🌹Láska je v každom programe, ktorý sa nám podarí odhaliť.
🌹Láska je v každom aha momente, v každom nádychu i výdychu.
🌹Láska je ukrytá i v našom nevedomí.
A to odhalenie je potom to najkrajšie poznanie🌹

Inšpirácia: Tara Svobodová❤️

#sebalaska #stastie #pritomnost #emocie #partner #vztah #nadych #vydych #love

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *