Odporúčania pri trápení a nadmernom premýšľaní nad tým, čo nemôžem zmeniť

🫶ser, teda vykašli sa na to. srandujem, viem, že sa to nedá.
🫶spať – prespať aj pár dní, navodiť si atmosféru na spanie, šuchnúť sa pod perinu a spánok od plaču určite príde, vyhľadávať spánok v procese zabúdania.
🫶no contact – obmedziť kontakt s ľuďmi, byť sám so sebou, so svojimi myšlienkami, pocitmi, nech sú akokoľvek ťaživé, nechať to všetko vyplaviť, áno, bude to bolieť, ale je to nevyhnutné dostať von, takže keď dokážeš urobiť 5-minútový plank alebo sedieť celý deň za compom, zvládneš aj toto.
🫶tanec – pustiť si hudbu podľa svojej libosti, hýbať sa, mrviť, aj len krčiť plecami hore-dolu, telo sa tancom uvoľňuje a vychádza na povrch všetko potlačené, čo si do seba nechceš zbytočne ukladať.
🫶hudba – sprav si srdcervúci playlist a pomedzi si nenápadne šupni najobľúbenejšie veselé songy, ktoré Ťa pohladia aj povzbudia, prípadne Ti umožnia spomenúť si, čím si už prešiel/prešla a že sa nemáš ani v tomto prípade čoho báť.
🫶prechádzka – po večernom meste, cez deň do najbližšieho lesa, aj len tri kolečká okolo domu robia divy.
🫶joga – a pomalé cvičenie, ak je tanec príliš veľké sústo, zacvič si uvoľňujúce cviky v pomalom upokojujúcom tempe.
🫶dýchacie cvičenia – zvoľ si z množstva dýchacích techník tú svoju, na začiatok klasický wim hof alebo prírodný liek pre nervový systém: nádych 4 sekundy, podrž dych 7 sekúnd, výdych naplno ústami 8 sekúnd.
🫶prírodné antidepresíva – kľudne aj len ako placebo na lepší pocit (valeriána kvapky, persen, sedatif pc), mne pomáha aj obyčajný nurofen.
🫶humor – ktorý Ti robí dobre, pozerať smiešne videá, debilinky na rozptýlenie, komédie, čokoľvek potrebuješ.
🫶relax – horká čokoláda, levanduľový čaj a šum vĺn.
🫶objatie – kade pôjdeš, tam sa objímaj, nemusíš nič vysvetľovať, dotyk je preukázateľný liečiteľ, keď cítiš tlkot svojho srdca a vieš, že žiješ, to je darom, platí aj pre objatie samému sebe, pohlaď sa, potľapkaj, dodá Ti to guráž.
🫶terapia – so mnou:) alebo s kýmkoľvek, koho si vyberieš, určite sa Ti uľaví, zistíš, že veci nie sú jednosmerné, že si v pohode, že všetko sa dá zmeniť, že si hodnotná bytosť, ktorá tu má svoje miesto.
🫶bonus: získať postupne nadhľad a aj si s úsmevom priznať svoju vlastnú blbosť, navnímať v tom celom seba, akú úlohu v tom hráš, prečo sa to stalo, čo Ti to ukazuje, kam sa chceš ďalej z tohto pohnúť, čoho si v tomto momente schopný/á, všetko je relevantné, pretože sa to celé týka Teba a ty o tom rozhoduješ.

#therapy #terapia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *