TY TOMU DÁVAŠ ZMYSEL

🪷 Každá terapia je len objavovanie a prijímanie pravdy. A život je terapia, len ho tak treba vnímať.

Všetko, čo je v nás nevedomé, objavujeme u blížneho a podľa toho sa k nemu správame.

V súčasnosti ho už nepodrobujeme otravou jedom; nejdeme ho upáliť zaživa ani zavesiť na škripce; ale zraňujeme ho morálnymi verdiktmi vyslovenými s najhlbším presvedčením.

To, proti čomu s ním bojujeme, je zvyčajne naša vlastná menejcenná stránka. Nikto nenesie zodpovednosť za naše reakcie a správanie. Len my sami.

Život Vás pozýva každý deň k tomu, aby ste ho žili. Aj v smútku sa môžete tešiť. Aj v smútku sa deti na ulici hrajú, mačky si olizujú labky a zmrzlinár naberá svoje kopčeky. Život žije aj keď máte pocit, že sa zastavil. Dáva vám príležitosť vydýchnuť, pomaznať sa so svojím smútkom, odmietnuť radosť, hnevať sa naň, dupnúť si nohou a vykríknuť NIE! alebo SERIEM NA TEBA!

To všetko môžete, ale potom Vás aj tak naláka na svoj neutíchajúci pulz, na romantické západy slnka, nevhodné vtipy od kamaráta, trápne mlčanie pri tinder rande či vrúcne posedenie troch žien v jednej izbe, keď za oknom prší. Tie ženy vedia.

Opäť Vás do seba vtiahne, lebo odolať Životu je ako dať si len jednu tabuľku čokolády a tváriť sa, že takto mi to stačí. Poďte do života, je tu stále, 24/7 a nikdy neskončí. Ten Váš určite nie:)

#zivot #koniec #zaciatok #neverending #story #jung #terapia #zmysel #nevedomie #smutok #radost #ano #nie #pod #chod #bud

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *