Žiť život, ktorému nik nerozumie, je úplne v poriadku.

Akým príbehom dávaš svoju energiu, moc, do takej reality sa následne prebúdzaš. Nikto nikdy nie je obeť. Nikto nie je vinníkom.

Nič v živote nezostáva pevné: šťastie sa pri bližšom pohľade stáva nešťastím, nešťastie sa ukáže ako šťastie. V skutočnosti nie je ani šťastie, ani nešťastie, ani radosť, ani zármutok. Nič nemusí byť nejakým určitým spôsobom, všetko je dobré také, ako to práve prichádza. 

Prebudený človek nepozná odpovede na otázky, pretože je prázdny. Nevie, ako a kam plynie rieka. Keď si skutočne stratený, tak si otvorený. Ked urobíš veci zo srdca, počúvneš hlas srdca, nemôžeš nikomu ublížiť, nebude to zle.

Vieš, ako sa uzdraviť, pretože vieš, čo potrebuješ. Musíš len zájsť za hranice poznaného. Spoznať tajomstvo vlastnej rovnováhy neukryté vo vonkajšom svete.

Chaos je to jediné, z čoho niečo vzniká a do čoho sa všetko vracia. Celý tento koncept kontroly nad životom, schopnosti ho neustále riadiť, mať presne zodpovedané otázky, je neudržateľný. Život je riziko, život je náhoda, život sa najlepšie žije v NEVIEM. Vtedy aj hlava prestáva bolieť, aj srdce plakať.

Najlepšie veci v živote človeka vychádzajú z toho, že je aj za tých najnáročnejších okolností schopný vo svojej otvorenosti dostať sa mimo kurz, byť nezachytiteľný radarom, nezaškatuľkovateľný, len tak mimo všetkého určujúceho. A tam mu je fajn.

Dopraj si nevedieť. Dovoľ si každé ráno zobudiť sa ako práve narodené dieťa objavujúce svet nepoškvrnene. Nie je to ľahké, ale ako potom chceš vystúpiť z kolotoča utrpenia?

Cítim, ako do mňa prúdi teplé objatie ducha odniekiaľ, kam nedovidím. Je tu láska, ktorá vo mne vyvstáva tak prirodzene, ako sa obloha rozjasňuje pred úsvitom – láska dostatočná k tomu, aby naplnila nás všetkých a ešte o čosi viac. Spontánna milosť mojej božskej podstaty plávajúca vesmírom, neznepokojená strachom alebo prekážkami akéhokoľvek druhu. Áno, to je láska.

Nech ti slnko cez deň prinesie novú energiu, mesiac nech ťa v noci jemne obnovuje, ako keď prísavky čistia akvárko, dážď zmyje tvoje starosti, vetrík nech ti vleje novú silu do bytia, nech jemne kráčaš svetom a poznáš jeho krásu po všetky dni svojho života. #amen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *