LEN MŔTVE RYBY PLÁVAJÚ S PRÚDOM

Dala som prednosť sebe a bolo to SEBEcké. Celý čas ma to mátalo a nútilo urobiť ústupok. Ísť sa ospravedlniť, nasypať si popol na hlavu. Len preto, lebo som dala seba na prvé miesto. A neurobila som to v rukavičkách. Dobré dievčatko vo mne sa šlo okamžite hanbiť do kúta. Mala by som mať predsa súcit s druhou stranou, vnímať jej potreby, zmieriť sa s mizernou spätnou väzbou, s nevyhovujúcou situáciou. Avšak aj dobrota má svoj koniec. Moje prežívanie neodkladám do krabičky. Trápim sa a premýšľam. Tlačí ma to k zmene a to indikuje zostrené emócie. Strach zo straty už nie je silnejší.

Hodiť to za seba, polknúť vety, obísť to, byť nad vecou, ticho, je sympatickejšie, pôsobí to tak zrelo a vyrovnane. Ale k tým svojim násobím ešte potlačené emócie druhého. Je to zákon násobenia energie, ktorá sa túži prejaviť. Vyslovené slová nesú transformačnú silu a potenciál zmeny. Lenže zubáč veľkoústy by sa mal vždy najprv upratať, kým ich otvorí.

Emočná reakcia je fuj a ty by si si to nikdy nemala dovoliť, tobôž, keď tým zraníš niekoho city. Ale aké city, keď som ich nikdy nevidela? Je prijateľnejšie mlčať ako veci riešiť, len aby sme sa nedotkli toho, čo nám veľmi nejde. Zdravej Konfrontácie. Tej sa vehementne vyhýbame. Chcem sa konfrontovať, čistiť vzduch ako svoje zuby, vnášať jasnosť do vecí. Blesk priamo zasiahne podstatu problému.

Postavím sa situácii nie pre konfrontáciu samotnú, ale spravím nevyhnutný priestor negatívnym emóciám, lebo mlčanie je pre mňa trest. Nechcem žiť v niečom, čo mi ubližuje, čo ma nerešpektuje, len preto, aby som vyhovela.

Odovzdanie prichádza až po boji, keď sme spravili maximum a nestačilo to. Potom môže prísť zmierenie a vyrovnanie sa so situáciou tak, ako je.

Dovoľ si odísť z kratšej cesty a vďaka tomu Ti ostane viac sily a pochopenia pre seba. Keď to nejde ľahko a je to zbytočne zložité, možno stojí za zváženie, či má zmysel v tom ďalej pokračovať. Zrejme niečo stratíš, ale čosi hodnotnejšie získaš. A uvoľníš tým priestor tomu, kto tam skutočne zapadne.

Polož si otázku: Prečo to tak veľmi potrebujem aj keď v tom vôbec nenachádzam radosť a moje potreby nemajú žiadnu váhu?

#fish #and #chips

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *