LIEK NA BOLESŤ JE V BOLESTI

Viem, že to často chceme mať vyfarbené šťastne a pozitívne, ale to nie je miesto, kde sa momentálne väčšina ľudstva nachádza. Mnohí z nás sú zaplavení bolesťou, nestráveným smútkom, neprejaveným hnevom, neviditeľnými (polo)pravdami. Tu sa nachádzame ako kolektív. Môžeme naďalej predstierať, že to tam nie je, hanbiť sa a vyhýbať sa tomu v sebe aj iných, rozptyľovať a odpútavať sa, kedykoľvek je to možné. 

Alebo sa tomu môžeme postaviť. Zo srdca, uchopiť to v sebe, vidieť to v druhých so súcitom v očiach, vytvoriť kultúru zameranú na autentickosť a zdravé emocionálne prejavovanie. Ak to budeme ďalej zatláčať do úzadia, jednak vytvárame choroby a zároveň odďaľujeme našu kolektívnu expanziu. Skryté veci za sedačkou sa v sobotu pri upratovaní aj tak vždy našli.

Ak dokážeme so svojím tieňom byť, vyjadrovať ho, uvoľňovať, milovať sa prostredníctvom neho, môžeme konečne doštudovať Školu zbesilých srdcových úderov, ktorá nám pripomína, čo sme ešte neprijali, neprejavili, nepoláskali. Lebo keď srdce hlasno nekontrolovateľne bije, volá duša. 

Začať si užívať tento nádherný život tak, ako bol pôvodný zámer, to je našou úlohou. Predstieranie, že bolesť neexistuje, ju iba ukladá hlbšie a posúva stále vpred ako obrovský balvan. Poďme si radšej na to posvietiť. Vyťahujte lucerničky. Idem do tej bane s Vami❤️

#svetlo #tma #pozitivne #negativne #stastie #radost #smutok #hnev #bolest #tien #sucit #expanzia #srdce #dusa #laska #svit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *