MILUJME (NE)DOKONALOSŤ

V nedokonalosti je ukryté prijatie. A prijatie je predsa láska. Jej dokonalosť tkvie v nepredvídateľnosti. (Ne)dokonalosť je rozmanitosť a ak ju prijmeme do svojho života, ten sa rozletí do všetkých smerov a naplní nás hojnosťou a radosťou.

Aj smútok nám pomáha spojiť sa so svojou podstatou, v bezútešnosti uvidieť to malé púpätko kvitnúce pod nánosmi strachu, bolesti a odmietnutia. Dajme si šancu znova sa rozvinúť, neudupme sa hneď v zárodku starými vzorcami správania, zabehnutými koľajami, vystúpme z nich na chvíľku von a uvidíme všetky tie možnosti, ktoré nám bránia v rozlete. Len sa uvidieť.

Aby sme sa uvideli v celej svojej veľkoleposti, musíme sa cítiť. Dotknúť, nahmatať. Kedy ste si vo víre všedných dní seba naposledy skutočne uvedomili? Kedy ste neboli od seba oddelení, lebo iné je prednejšie, a povedali si: tak toto som fakt ja, takto sa teraz cítim, ach, áno, viem, ešte stále ma to mrzí, ale hádam to všetko zvládnem, jéj, pozri, toto sú moje lícne kosti a mäkká priehlbinka pod nimi, moja jazva na brušku, čo všetko som si s ňou prežil/a a aha, môj (ne)dokonalo vykrivený prst, ktorý mi našťastie vtedy neodmrzol.

Dotýkajte sa a maznajte, kúpte si voňavý olej a milujte sa so svojím telom, so sebou. Hlaďte sa, zízajte a ochkajte nad svojou krásou, aj nad tými mäkkými faldíkmi, joj, ako fajne sa vlnia v rytme salsy, mačkajte sa a obdivujte. Hrajte na svoj hudobný nástroj zvaný telo. Pocity z Vás budú len tak tryskať, pretože ich oslobodíte. Aj si poplačete, aj sa pousmejete, ale uľaví sa Vám. Nesmierne. Koľko lásky sa zmestí do jedného lakťa? Zistíte.

Najprv sa musíme zamilovať do seba, potom nás bude milovať celý svet!

#dokonalost #nedokonalost #dovera #nadej #laska #prijatie #radost #plnost #hojnost #smutok #cit #milovat #sa #hrat #sa #krasa #telo #moj #dotyk #nas #svet #ludia #ja #ty #uvedomenie #poznanie #citenie #velkolepost #pokora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *