ŠŤASTIE VLASTNEJ SKÚSENOSTI

Často sa nám dejú veci, ktorým nerozumieme, ktoré bolia a veľmi si prajeme, aby to prebehlo úplne inak. Lipneme na vlastnom šťastí a potrebách a nevidíme širší kontext. Všetko sa však deje v náš prospech aj keď v okamihu výbuchu to nemáme šancu vidieť.

Skúste danú situáciu vnímať otvorene a nefixujte sa len na ten jeden najhorší scenár. Dovoľte, nech sa to udeje a zachovajte pritom rozvahu. Aj keď sa idete celý deň zblázniť, vnútorne sa pomaly laďte na novú už zmenenú frekvenciu i len krátko večer pred spaním. Veci sa dejú pre naše vyššie dobro. Neexistuje, aby sa sračky nepremenili na hnojivo.

Každá ťažká chvíľa nás pozýva k rastu a ponúka možnosti, ktoré sú síce nepoznané, ale omnoho prínosnejšie ako tie doteraz. Život nie je len o Vás, je o väčšom celku, ktorý tu zohráva omnoho podstatnejšiu rolu, lebo neslúži len Vám, ale všetkému a všetkým.

Je len na Vás, či sa chcete donekonečna točiť v kruhu obviňovania, bezmoci a sebadeštrukcie alebo sa odhodláte ísť novým skutočnostiam v ústrety.

Musíte sa naozaj k niečomu odhodlať: A to konať a rozhodovať sa vo vlastnom záujme, vo vlastných skúsenostiach, z vlastného podnetu a k vlastnej spokojnosti. A rovnako tak akceptovať rozhodnutia druhých.

Chcem to, páči sa mi to, túžim po tom, ale je mi jedno, či sa to stane. A vtedy to príde. Je to stav vnútorného zmierenia, keď tie veci nado mnou nemajú moc a ja nedržím tú kontrolu, a tým ľahšie môžu ku mne prísť.

Keď lipnem len na jednej možnej alternatíve svojho života, just sa stane presný opak. Do čoho dávam svoju energiu a venujem tomu pozornosť, to sa násobí. Uvoľnite sa v tom celom.

Naším zámerom je žiť to, čo ladí, nie snaha meniť druhých. Rešpekt k sebe, rešpekt k druhým a ich ceste.

Ako sa vieš už teraz na svoju životnú výzvu pozrieť inak?

#experience #is #king #stastie #skusenost #tuzba #kontrola #flow #respekt #sanca #sila #zivot #vyzva #energia #pozornost #cesta #akceptacia #riziko #rast #moznosti #rovnovaha #zmierenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *