OSTROV FEŠÁKOV

Najviac sa bojíme odsúdenia druhými, ale za tým je ukrytá naša vlastná nespokojnosť s nami, čo ak budú mať tí druhí pravdu?

Sebaposudzovanie nás zráža na kolená. Každý však v sebe máme ten žiarivý kus dokonalosti (nie perfekcionizmu), ale takej hrejivej dostatočnosti, s ktorou sme občas v spojení, ale často na ňu zabúdame. Je to väčšia časť nás samých, ktorú môžeme vyživiť. Akokoľvek nám je prirodzené. Meditáciou, rozjímaním, modlitbou, prechádzkou, spirituálnou praxou alebo aj dobrým žitím, nezištným prístupom k životu, otvorenosťou k učeniu sa.

Všetko, čo robíme, čo sa o sebe učíme, sa stáva hnojivom na podporu tejto veľkolepej zložky v nás. A táto sýta bytosť v nás potom nemôže byť nikým nijako poškvrnená, nie je spiatočnícka, jej pôvab nikdy neupadne, pretože žije vo vyššej sfére vedomia, ktoré je dostupné tu a teraz.

Čo vyživujeme a podporujeme, to rastie. A ako iste vieme, kvalitným hnojivom sú aj sračky. Krajšie povedané zdanlivé chyby a omyly, ktoré robíme, pretože vďaka nim sa učíme a rastieme. A to je pohonná hmota večnej prirodzenosti a večného tela. V skutočnosti nám to pridáva ďalší rozmer, odtieň, nádych, stávame sa farebnejšími.

Žatva prichádza po utrpení. Poučení sa z vlastných tráum aj zlyhaní. A to, čo si z toho vezmeme, vyživí tú čistotu v nás, zrazu je to jasné a tak priezračné. Nemusí to byť jednoduché. Ale je v tom určitá dávka bezpečia. Mám sa kam v sebe vrátiť. Toto je moje doma. Som síce otlčený a možno trochu bezradný, ale viem viac ako som vedel včera. Všetko ostatné opadne a pohltí to zem.

Neberme to ako trest, učíme sa naprieč celým vývojom ľudstva. Každý kúsok pokory a milosti, ktoré na tejto ceste získame, pozdvihne našu vnútornú dokonalosť a pravosť. Vyživiť to nesmrteľné v nás. Prevziať plnú zodpovednosť za svoje slová, myšlienky aj činy. Vyleštime ten náš vnútorný drahokam. Je v poriadku robiť chyby, inak by to každoročné predvianočné upratovanie stratilo svoje čaro. A potom získame niečo nevyčísliteľnej hodnoty.

Čakám Vás na ostrove. Moji milí fešáci a fešáčky. Všetci ste krásni a hodnotní. Bez rozdielu. Ako od Mattela s čírom na hlave.

Krása je v očiach toho, kto sa pozerá.

#beauty #of #all #glow #me

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *