ODPUSTILA SOM (SI)

🌼 Odpustiť znamená milovať. Seba. Ľúbiť sa. Tak silno, že som za každých okolností na seba dobrá. Láskavá. Že som k sebe milá a zhovievavá a mám so sebou trpezlivosť. Hlavne vtedy, keď sa to nedeje.

🌼 Odpustiť znamená ošetriť svoje srdce. Resuscitovať ho tu a teraz. Nenechať do neho pichať ostrými nástrojmi len preto, lebo mám obrovský strach. Dovoliť svojmu srdcu zostať otvorené a sálajúce, ale nie zneužívané.

🌼 Odpustiť znamená Mať sa. Tak, že keď sa samej seba dotknem, cítim každú bunku v tele. Život, ktorý mnou prúdi. Odpustiť je ako roztopiť svoje ľadové kráľovstvo v horúcej vani.

🌼 Odpustením si uctím svoju autentickosť. Nie je v tom žiadny tlak, žiadne musím ani chcem. Prichádza spontánne. Odpustenie sa nedá vynútiť.

🌼 Vlna odpustenia vezme všetkých. Niekedy vidíme druhých ako naše tŕne v nohách. Vďaka za to. Bez nich by sme ďaleko nezašli. Vždy to je cez neho alebo ňu. Cez to, pred čím si zatvárame oči i srdce.

🌼 Vidím v Tebe to malé bezradné dieťa, ktoré nevie. Nedokáže. Samo potrebuje pomoc. Ako koná stratené dieťa v dospelom tele? Zranený človek Ti predsa nemôže ublížiť. Len mu to uznaj. Buď prvý, kto ho konečne uvidí. Pravdivo. Aj keď to nie je lahodný pohľad. Odsúdiš ho? Keď uvidíš jeho, tak spoznáš aj seba. A objímeš ho. Prijatím. Uznáš to, čo si predtým nevidel. Omilostenie v priamom prenose.

🌼 Vidíš teraz tú iskru? Ten božský nábeh na kráľa či kráľovnú školského plesu? Teraz sa nimi už pokojne môžeš stať, neohrozuje Ťa viac nič. Odpustenie je cesta, ako uvidieť v sebe aj druhých to vzácne, čarovné, to ohromujúco dobré, neutopiť sa v sebazničujúcej melódii. Aby sme odpustili, niekedy musíme opustiť. Zanechať za sebou tú starú rozžutú pásku a pustiť si novú pieseň cez bluetooth.

🌼 Odpustením Ťa pripúšťam k sebe a milujem bez podmienok. Žijem s Tebou v ľahkosti a obklopení. Odpustenie je pre mňa vyslobodenie z nepochopenia. Teraz už viem, kto si. Vďaka Tebe som sa našla. Odpustenie je o uvoľnení dlhu. Voči sebe aj voči Tebe. Je to stíšenie a iskra milosti, ktorá nami prechádza.

🌼 Odpustenie je Duchom bezpodmienečnej lásky. Agent Milosti, konzultant Súcitu. Žiari svetlom porozumenia a vnútorného poznania.

#please #forgive #me #grace #light
#ally #I #love

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *