PRAVDOU JE KAŽDÝ KROK NA CESTE

Pravda sa nachádza v každom slove. Na každom schode cesty. Dolnom i hornom. Pravom aj ľavom. Dokonca aj keď ideme výťahom. Pravda je uvoľňujúca a oslobodzujúca. Je tu stále, v každom okamihu, na každom kroku nášho života. Neexistuje niečo ako skreslená alebo skrytá Pravda. Pravda je všetko, čo existuje. Všetko je Pravda. Je nekonečná, nesmrteľná, čistá, nepodplatiteľná a tak krásne jednoduchá.

Pravda je ako odpočinok pod stromom vo sviežom večere po dlhom, namáhavom celodennom výstupe. Je pohľadom na zapadajúce slnko pri mori. Nahým dotykom trávy pod nohami, s ktorou sa práve šteklivo pohráva jemný vetrík. Je ako potôčik ticho zurčiaci dolinou. Pravda je výdych a nádych.

Kedykoľvek hodím za hlavu svoje starosti, ocitám sa na samom okraji rozpomínania na Pravdu. Zakaždým keď sa usmejem a hlboko sa nadýchnem, som Pravde o krôčik bližšie. Kedykoľvek sa uvoľnia rysy mojej tváre a pookrejem v pohľade, dotkla sa ma spomienka na Pravdu.

Pravda je náš prirodzený stav – prostý stav bez obáv a komplikácií. Je to priestor, v ktorom sa nechávame unášať prúdom a až po končeky prstov sa vnárame do svojho bytia. Pravda uvoľňuje vnútro ako teplo uvoľňuje kŕče. Pravda nemá žiadnu potrebu významu, ani sa nezaujíma o odpovede, pretože žiadne odpovede aj tak neexistujú. V Pravde si môžem vydýchnuť.

Pravda je to, čím sa stávame, nenájdeme ju tam vonku. Vyjadruje ju jednoduchá veta: Pravda je večný okamih vesmíru.

#genekeys #truth #forever

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *