POCIT VNÚTORNÉHO NAPLNENIA

Synchronicita sa prejavuje prostredníctvom hlbokého pocitu naplnenia a súladu reality s tvojím myšlienkovým svetom. Ako keď rozum a cit nájdu spoločnú reč a očká reťaze do seba pekne zacvaknú. Keď sa nachádzaš na správnej ceste a žiješ v súlade so svojimi hodnotami, môže sa objaviť synchronicita ako potvrdenie tohto stavu.

Počúvala som podcast opekajúc sa na promenáde, kde počas obeda vládlo úplné bezľudie. Sama so sebou na nezvyčajnej prechádzke osviežená letmým zaoceánskym vánkom. Bolo mi tak dobre, ba priam až magicky. 

V ušiach mi znela séria od básnika Rilkeho The Ecstasy of Aloneness. Vďaka svojej láske k samote, Rilke povznáša životný priestor na najvyššiu možnú úroveň prepojenia so sebou samým. Podľa neho sme stvorenia z podstaty veci samotárske a väčšinu svojho života trávime útekom od tejto samotárčiny.

Aj to je život. 

Rilke vraví: nechaj život, nech sa Ti stane. Tak teda dobre, nenamietam, ale už nebudem utekať. A vtom sa predo mnou na ceste objaví palma a na nej trasúcou rukou, ale zato odhodlane, vyryté RILKE.

Každý ideme svojou cestou. Niekto od samoty k prepojeniu. Iný od prepojenia k samote. Je našou súčasťou, žiadnym strašiakom, tak sa zo strachu z osamelosti nerúťme do náručí, ktoré našu iskru udusia. Len si v tom urobme jasno. Kľudne aj osamote. Je to podporujúce a výživné.

Dovoľ si byť milovaná/ý. Začni tam, kde Ti to je najprirodzenejšie. Život je tanečník a ty si tanec.

Čo Ti naposledy “docvaklo” prípadne “udrelo do nosa”? Akú synchronicitu/sebapotvrdenie si zažil/a? 

#synchronicita #sebapotvrdenie #rilke #ecstasy #aloneness #samota #je #ok #samota #vie #spoznaj #sa #a #lub

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *