ČLOVEK AKO VARIABILNÝ SYMBOL

✧POZRI SA VIAC. ZBLÍZKA. OVOŇAJ. OHMATAJ. PRECÍŤ. POHLAĎ. PRIJMI. JU. OSLOBOĎ. HO.✧
Konflikt je vždy v človeku, dokiaľ nie je vyriešený tam, nemôže byť vyriešený nikde inde.

V poslednom období ma na každom kroku sprevádza téma prepájania protikladov. Denne ich vídam v zrkadle a zároveň ma obklopujú všade navôkol. Dogmy búrajúca variabilita v Jednote so súčasným svetom mi vždy vyčarí úsmev na tvári. Je to taká oáza Inakosti, v ktorej tieni si vždy s radosťou oddýchnem. Človek je dokonalá pieseň tvorená tónmi z rozmanitých sfér. Hudba Sfér. Poďme si ju bez strachu vypočuť.

🌺Prihovor sa jej milo a s láskou. Oslov ju - moja zlatá INTEGRÁCIA.

Obrazom integrácie je splynutie protikladov. Je to doba komunikácie medzi protikladnými skúsenosťami z minula. Skôr než by noc stála proti dňu a temnota potláčala svetlo, spolupracujú na vytváraní zjednoteného celku, neustále sa cez seba prelievajú a každý vo svojej najhlbšej podstate obsahuje zárodok toho druhého.

Orol a labuť sú bytosti rozletu a vznešenosti. Orol je stelesnením sily a samoty. Labuť, ktorá predstavuje priestor a čistotu, si ladne pláva skrz svoje emócie a medzi nimi je vo svojej dokonalosti a kráse nekonečne spokojná a celistvá. Sme spojením orla a labute: muža a ženy, ohňa a vody, života a smrti. 

Integrácia je symbolom sebastvorenia, nového života, mystickej jednoty, známych pod pojmom alchýmia. V našej mysli existuje most alebo mostík. Niekedy je zlomený, inokedy spadnutý alebo roztrieštený na márne kúsky. Tento mostík je veľmi krehký, a preto je jeho narušenie tak časté. Spôsobuje to, že z jednej mysle sa stávajú dve. Ráno úsmev, večer plač. Bez pochopenia.

Ak sa most spevní natoľko, aby dve mysle zmizli a stali sa jednou, prichádza Integrácia. Alebo inak aj kryštalizácia bytosti. Je to stav splynutia týchto dvoch myslí, objatie mužského a ženského vo vnútri, stretnutie jin a jang, ľavej a pravej, priateľstvo logického a nelogického, podanie rúk Platóna a Aristotela.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *