NA POSEDE

Úplne to nikdy nepochopíme, kým nepochopíme lásku. Strach ochraňuje zraniteľnosť a bez tej sa nedá pohnúť ďalej. Láska je sebanapĺňajúca a keď v nej nie je ego, vtedy je to Ona.

Ublížené je to malé dieťa v nás, ktoré sa chce vrátiť do bezpečia, späť do maminho bruška, kde sa cítilo úplné, celistvé, prijaté. Vzťahy tvoríme práve pre tú túžbu vrátiť sa do tohto bezpodmienečného stavu prijatia. Potrebujeme si zažiť skúsenosť, že to my sme celiství a niet sa v živote prečo báť oddelenosti, lebo tak, ako sme boli jedno s mamou, tak sme teraz jedno sami so sebou. Sme sami sebe mamou i otcom a už sme dospelí. Nemusíme sa viac báť života.

Máme viaceré roviny osobnosti, ktoré túžia byť prijaté zároveň. Nie sme len dobrý vojak Švejk, ale aj smutná princezná z veže či ududraný strýko Držgroš. V prípade odmietnutia určitých neprijateľných častí nás samých, vznikajú Vyhnanci – naše vnútorné, zranené časti, ku ktorým sa mnoho z nás len tak ľahko nedostane na základe výbornej práce vnútorných ochrancov, tu je STOP a ďalej sa nejde. Skôr alebo neskôr nás však život sám, a veľmi často tie najbližšie vzťahy, dovedú k tomu bolestnému, ale aj veľmi potentnému procesu objavovania a v lepšom prípade aj transformovaniu týchto často potlačovaných, boľavých kúskov nás samotných. Zostávajme zvedaví a neunikajme pred sebou samými, v každej časti nás sa ukrýva využiteľný dar.

Je to o mne v tom, ako ja teba vidím, vnímam, mojou optikou, preto musím začať od spoznávania seba, ale v konečnom dôsledku to nie je o mne, ale o tebe, ako ja v tebe môžem uvidieť tvoju krásu z toho, čo tebe tvorí život, z toho, čo ty miluješ? ako ja najprv musím zistiť to svoje a všetkým tým prejsť, následne sa oprostiť od seba a potom sa môžeme milovať, keď nebudeme mať medzi sebou seba. Nebudeme si navzájom prekážať. A čo budeš robiť, keď odídem? Nič, budem len tak rozjímať a život sa bude ďalej odvíjať:)

Tu som teraz v tomto bytí. Čím viac v ňom som, tým viac žijem. To, čo a ako sa práve deje, je najlepšia verzia mojej reality zo všetkých možností, ktoré sú práve v ponuke.

#laska #strach #zranitelnost #dieta #naplnenie #bezpodmienecne #prijatie #zranenie #odmietnutie #bolest #dej #transformacia #milovat #spoznat #seba #zvedavost #zivot #being #prior #doing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *